התפתרות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 10:12, 1 בינואר 2013

  שלום רב. ברצוני להתפטר עקב הצעה עבודה טובה יותר. 1.אני עובד כ10 שנים. 2.חלק ממשכורתי הוא שעות נוספות גלובליות קבועות. האם אני זכאי לפצויים והאם החלק של שעות נוספות קבועות נכלל בפיצויים. בתודה מראש אורי

  השב
 • 11:27, 3 בינואר 2013

  הפסיקה קובעת כי שעות נוספות גלובליות אינן נחשבות חלק מהשכר הקובע לצורך פיצויי פיטורים, אם עבדת שעות נוספות בפועל. אם אינך עובד בשעות נוספות כלל והתוספת מהווה תוספת פיקטיבית לשכרך, ניתן לראותה כחלק מהשכר הקובע לצורך פיצויי פיטורים.
  בעניין קבלת פיצוי הפיטורים, מכיוון שאתה מתפטר ולא פוטרת, אלא אם הינך חתום בחוזה על סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים אשר משחרר לך אוטומטית את הפיצויים שנצברו בקופה, הזכאות לפדיון הפיצויים מותנה ברצונו הטוב של המעסיק. בכל מקרה מדובר רק בעבור הפיצויי שנצברו בשנים האחרונות מאז שהועבר "חוק הפנסיה". במידה והמעסיק אינו מעוניין לתת לך מכתב שחרור לפיצויים, אלו ימשיכו לעמוד לרשותך לעת פרישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.