הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 23:58, 6 בינואר 2013

  שלום רב פוטרתי מעבודתי בה עבדתי 10 חודשים. השכר שולם לפי שעות כלומר לא גלובלי קבוע פלוס עמלות על תפוקה. קיבלתי מכתב בו הודעה על כך שמגיעים לי 10 ימים בהם ישולם לי שכר. 1. האם אכן מגיעים לי 10 ימים או שמא החישוב מראה על יותר מכך 2. האם מדובר בימים או ימי עסקיםעבודה 3. ובמידה במדובר בימים האם שישי-שבת נחשב ליומיים או יום אחד שורה תחתונה, הוא חישב לי 10 ימים בדיוק כולל שישי וכולל שבת כלומר 2 סופי שבוע, 4 ימים מתוך ה10 שהם שישי שבת שלא ישלם לי עליהם. אשמח לתשובה מהיר, תודה רבה.

  השב
 • 10:04, 13 בינואר 2013

  הינך זכאי על פי חוק להודעה מוקדמת של יום בעבור כל חודש עבודה, כלומר 10 ימים.
  מדובר בימי עבודה שהמעסיק יכול להחליט לוותר עליהם ולשלם לך חלף הודעה מוקדמת או לחייב אותך לעבוד אותם.
  אם המעסיק מעוניין לכלול את שישי שבת יהיה עליו לשלם לך בגין ימים אלה.

  תגובה
 • 01:37, 15 בינואר 2013

  אריק המון תודה
  שאלה נוספת, הבנתי שמגיע לי יום על כל חודש או חלק ממנו. כלומר אם התחלתי לעבוד באמצע חודש הוא נחשב ואם סיימתי לעבוד ממש בתחילת חודש הוא גם נחשב?
  ולגבי שישי ושבת אם אני מבינה ממך נכון, אני צריכה לקבל כסף על כל יום ויום מ10 הימים שמגיעים לי גם אם חלקם נופלים בשישי ושבת??
  אשמח לקבל ציטוט מהחוק או משהו להתבסס עליו כי אמרתי זאת למעסיק והוא אמר שהוא הולך לפי מה שרואת החשבון שלו אמרה לו והוא ישמח להראות לה משהו מוכח מהחוק כדי לעזור לי, אין לו בעיה לשלם מה שמגיע על פי חוק במידה והיא טועה.
  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.