עבודה ביום הבחירות !! - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עדי

    נשלח ע"יעדי 09:04, 19 בינואר 2013

    אני עובדת בגן ילדים והיום החופשי שלי הוא כל יום שלישי .יום הבחירות נפל על היום הזה והמעסיקה שלי אמרה לי שלא מגיע לי תשלום על היום הזה כי זה היום החופשי שלי שבוא לא משלמים לי האם היא צודקת?

    השב
  • 12:11, 19 בינואר 2013

    שלום רב,
    סעיף 136 לחוק הבחירות [נוסח משולב], תשכ"ט-1969, קובע, כי הזכאות לתשלום שכר לעובד ביום הבחירות לכנסת שהינו יום שבתון מותנית בקיומם של שני תנאים בלבד:
    א. העובד עבד תקופת עבודה מינימלית לפני יום הבחירות (14 ימים רצופים לפחות אצל המעביד)
    ב. העובד היה אמור לעבוד ביום הבחירות לולא השבתון.
    לאור האמור, במידה והעובד עונה על התנאי הראשון, אך יום הבחירות הינו היום החופשי שלו, הרי שהוא אינו זכאי לתשלום עבור יום זה.

    תגובה
  • 15:34, 20 בינואר 2013

    יום הבחירות הוא אמנם יום שבתון, אולם אינו יום הנמנע עם חגי ישראל ולכן הזכאות הינה שונה. אם הינך עובדת שעתית, ויום הבחירות הוא יומך החופשי הקבוע, אינך זכאית לשכר בגין יום זה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.