פיטורים בהריון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עמי

  נשלח ע"יעמי 13:40, 22 בינואר 2013

  שלום המקרה הוא כזה- מישהי קנתה בחנות ותוך כדי שיחה עם המוכר הוצע לה לעבוד בחנות. העובדת הייתה בהריון (לא ידוע איזה חודש) אך לא אמרה זאת.העבודה כוללת גם הרמה של סחורה ולכן יום למחרת לאחר שאחת העובדות הבחינה שהיא בהריון אמרו לעובדת שאין אפשרות להמשיך ולהעסיק אותה עקב ההריון ושהעבודה כוללת פיזיות שאישה בהריון לא תוכל לספק. סך הכל היא עבדה פחות מיום או יום. אני יודע שאסור לפטר עובדת עקב הריון אך אם היו יודעים שהיא בהריון מלחתכילה לא היו מעסיקים אותה עקס אופי העבודה (עובדות שם בנות אחרות, היו בנות שקיבלו חופשות לידה וכו אך העדיפו שלא לקלוט אחת שתצא להריון בקרוב). הבחור חושב שהיא הקליטה אותו שהוא אמר שהיא מופטרת עקב כך שהיא בהריון וזה לא מתאים עקב הפיזיות. לאחר כמה חודשים היא תבעה סכום של 140 אלף ש"ח. זה מקומם ודרך להוציא כסף במרמה לטעמי אבל האם יש לה קייס מבחינה משפטית? תודה

  השב
 • 12:24, 23 בינואר 2013

  הסוגיה שאתה מתאר הינה בעייתית, מדובר בפיטורים שיייתכן שייחשבו פיטורי אפלייה המנוגדים לחוק שיויון הזדמנויות בעבודה. אני ממליץ לך לפנות לייצוג משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.