ימי חופש - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ריקי

נשלח ע"יריקי 19:16, 23 בינואר 2013

שלום רציתי להתייעץ- המזכירה של המעסיקה שלי התקשרה אליי ואמרה שאני צריכה לקחת ימי חופש עד סוף החודש אחרת אפספס אותם. זה היה בדצמבר.שאלתי אותה כמה ימים והיא ענתה לי לאחר ברור- 2 ימים.ואכן לקחתי אותם. מסתבר, שהנ"ל טעתה ולא הייתי זכאית.היום היא מכחישה זאת ולא רוצה לשלם לי עבורם.יש לי הודעה גם בכתב שכך היה ע"י המזכירה שלה.מה עמדת החוק? ומה ניתן לעשות? תודה

השב
  • 14:05, 24 בינואר 2013

אם מעסיקך חייב אותך לקחת ימי חופשה (אין זה משנה אם ההוראה באה מהמזכירה או מהמנהל בפועל) ואכן יש לך אסמכתא שמעידה על כך המעסיק מחוייב לשלם בעבור ימים אלה.

תגובה
  • 14:32, 24 בינואר 2013

שוב,
    לא היה לי אכפת לקחת אותם בזמנו מאחר שנאמר שיש לי ימים בזכות.
    במידה ולא היו לא הייתי מסכימה לצאת לחופשה על חשבוני. כיום מה ניתן לעשות?

תגובה
  • 09:36, 27 בינואר 2013

שוחחתי עם מעסיקך והבהירי כי קיבלת הנחיה מפורשת בכתב (תוכלי להראות את הדוא"ל) כי עליך לקחת את ימי החופשה לפני שהיתרה תתאפס וכי לא היית לוקחת ימים אלו אילו חשבת ששכרך ייפגע.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.