ביטול משמרת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • לובה

  נשלח ע"ילובה 19:22, 1 בפברואר 2013

  שלום! אני מלצרית במסעדה אשר אני עובדת בה שנה וחצי. קיבלתי סידור עבודה שבו אני עובדת יום שישי ערב, ביום חמישי התבקשתי להחליף עמיתה לעבודה ביום שיש בוקר למשמרת כפולה באישור ההנהלה. בתום משמרת בוקר קיבלתי הפסקה של שעה בכדי לאכול וכו'. במקום עבודתי אין אזור מוגדר לאכילה ומנוחה ולכן רציתי לאכול באחד החדרים שיש במסעדה שמדי פעם אנו כמלצרים אוכלים ונחים שם. כשהגעתי לאכול שם האח"משית לא הסכימה שאני יאכל שם (למרות שלפני 5 דקות בדיוק היה שם צוות שלם של מלצרים ששתו קפה ועישנו שם סיגריות), בהסבר שאמור להגיע שולחן לאזור וצריך לסדר.לא התרציתי מפני שבאזור הנוסף (שולחן עבודה של קניניית המסעדה שזה שולחן באזור עם דלת החוצה שלא סגורה לרוב) היה קר (מדובר בחורף ומזג אוויר היה קר!) ובכל זאת החלטתי לאכול בחדר שלא הסכימו לי אכול שם, כעבור מס' דקות האחמ"שית הגיעה ראתה אותי אוכלת וצעקה עלי ואמרה שהיא מורידה אותי מהמשמרת ושלחה אותי לבית. האם לדרוש מהמעביד תשלם עבור משמרת זו? מפני שלא הוגדר לעובד מקום לאכילה או מנוחה.

  השב
 • 11:11, 3 בפברואר 2013

  למעשה ציינת כי הוקצה לך מקום מנוחה ואכילה, גם אם תנאיו לא היו אופטימאלים. אחראית המשמרת רשאית לשלוח אותך הביתה אולם היה על המעסיק לשלם לך שכר בגין המשמרת הנ"ל מכיוון שהעמדת עצמך לרשות המעסיק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.