• 1 בפברואר 2013

ביטול משמרת

שלום!
    אני מלצרית במסעדה אשר אני עובדת בה שנה וחצי. קיבלתי סידור עבודה שבו אני עובדת יום שישי ערב, ביום חמישי התבקשתי להחליף עמיתה לעבודה ביום שיש בוקר למשמרת כפולה באישור ההנהלה.
    בתום משמרת בוקר קיבלתי הפסקה של שעה בכדי לאכול וכו'. במקום עבודתי אין אזור מוגדר לאכילה ומנוחה ולכן רציתי לאכול באחד החדרים שיש במסעדה שמדי פעם אנו כמלצרים אוכלים ונחים שם. כשהגעתי לאכול שם האח"משית לא הסכימה שאני יאכל שם (למרות שלפני 5 דקות בדיוק היה שם צוות שלם של מלצרים ששתו קפה ועישנו שם סיגריות), בהסבר שאמור להגיע שולחן לאזור וצריך לסדר.לא התרציתי מפני שבאזור הנוסף (שולחן עבודה של קניניית המסעדה שזה שולחן באזור עם דלת החוצה שלא סגורה לרוב) היה קר (מדובר בחורף ומזג אוויר היה קר!) ובכל זאת החלטתי לאכול בחדר שלא הסכימו לי אכול שם, כעבור מס' דקות האחמ"שית הגיעה ראתה אותי אוכלת וצעקה עלי ואמרה שהיא מורידה אותי מהמשמרת ושלחה אותי לבית. האם לדרוש מהמעביד תשלם עבור משמרת זו? מפני שלא הוגדר לעובד מקום לאכילה או מנוחה.

1 בפברואר 2013
  • 3 בפברואר 2013

ביטול משמרת

למעשה ציינת כי הוקצה לך מקום מנוחה ואכילה, גם אם תנאיו לא היו אופטימאלים. אחראית המשמרת רשאית לשלוח אותך הביתה אולם היה על המעסיק לשלם לך שכר בגין המשמרת הנ"ל מכיוון שהעמדת עצמך לרשות המעסיק.

3 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?