הלנת שכר, קנסות ואי תשלום התלמדות. - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 00:44, 2 בפברואר 2013

  ב09.2012 התחלתי עבודה מועדפת בתחנת פז בבעלות פרטית. כאשר התחלתי לעבוד לא הוצגו תנאי עבודה או כל דבר אחר, גם לא מילולית. עבדתי 3 ימי התלמדות של 6 שעות כל אחד, אותם לא קיבלתי ולפי דברי המנהלת לא אקבל בכלל, לדבריה נאמר לי שרק מי שעושה 6 חודשים בעבודה מקבל את ההתלמדות. (לא היה ולא נברא) באחד הימים בעבודה עשיתי קוקטייל לאחד הרכבים בטעות, ניקו לי מהשכר את סכום הדלק (150 ש"ח) ולאחר שהתווכחתי איתם הם לקחו על עצמם חצי סכום מהשאיבה והניקוי למנוע וחצי עלי (עוד 250 ש"ח), סכ"ה 400 שקלים. כמובן שאחרי העניין הזה התפטרתי (באותו זמן ירדו רק ה150 מהמשכורת וחיכיתי למשכורת האחרונה). כאשר באתי לקחת את השכר, לא נתנו לי אותו בטענה שמצאו עוד תקלה אצלי, לפי מה שהם אומרים מישהו תדלק בסכום של בערך 700 שקל (סכום לא עגול) עם כרטיס מיוחד שהתחנה מספקת לו שבו הוא אמור לתת חצי סכום מזומן וחצי עם הכרטיס, לטענתם אני הייתי באותו זמן במשמרת, (לא זכור לי שהיה בנאדם אחד שתדלק אצלי עם המבצע שלהם והסכום לא היה עגול), הם אמרו שהכסף לא הגיע לכספת ונעלם, והם רוצים להוריד לי 372 או סכום דומה מהשכר שגם ככה ירדו ממנו 250 ולא שילמו על ההתלמדות, סכ"ה יוצא שההתלמדות היא 400 שקל, הסכום האחרון קרוב ל400, והתקלה 400, יחד זה בערך 1200 ש"ח. מה גם שלא משחררים לי את השכר האחרון שאחרי ניקוי התקלה עומד על 700 ומשהו שקל. אני באמת לא יודע למי לפנות, אשמח לעזרה בנושא, ההורים מנסים לסדר את הדברים אבל אני לא חושב שבלי עזרה מבחוץ זה יגמר טוב, מי הגורמים שאני צריך לפנות אליהם, האם כדאי לתבוע אותם פרטי, איך עושים כל דבר כזה? תודה מראש.

  השב
 • 08:43, 2 בפברואר 2013

  שלום למנהלי הפורום, הפניה של ליאור מענינת אותי
  מאחר והמעבידים משתמשים בכל מיני טכניקות כדי לבודד את זכויות העובד,כמו לאחרונה אני נתקל
  בהורדת מס מקצועי להסתדרות, אבל ברגע שעובד מגיע להסתדרות לדרוש זכויותיו, הוא נדרש להשלים תשלום החסר והוא דמי חבר.
  שערוריה - גם אם הבאת לידיעת המעביד את סירובך לניכוי מס מקצועי, התשובה: החברה מחויבת להסכם קיבוצי,אין אפשרות. אודה לקבל את תגובה.

  תגובה
 • 01:07, 3 בפברואר 2013

  ניתנה תשובה לליאור. הניכויים שנדרשו ממנו נעשו שלא כדין כמו גם אי תשלום השכר בגין ההתלמדות.

  תגובה
 • 07:52, 3 בפברואר 2013

  שלום,
  עדין לא הבנתי מתשובתך, האם למעביד יש רשות לנכות ממשכורת העובד מס מקצועי, אפילו שהובא לידיעתו סירוב העובד, בטענה כי למעביד יש הסכם קיבוצי
  אודה לקבל תגובתך,
  מוטי

  תגובה
 • 09:32, 3 בפברואר 2013

  המעסיק רשאי לנכות ממשכורתו של העובד הפרשה לטובת ההסתדרות כאשר המקום מאורגן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.