פיצויי פיטורים - פורום דיני עבודה

 • מאור

  נשלח ע"ימאור 08:08, 5 בפברואר 2013

  שלום, בחברה הקודמת שעבדתי בה, הפרישו לי פיצויים כל חודש. באותה חברה נהוג באופן גורף להפריש פיצויים לכולם ובפועל, לטענתם, הפיצויים מועברים לעובד רק לאחר אישור ממונה וחתימה על טופס קבלה וסילוק. לאחר 4 שנים התפטרתי מיוזמתי. לא החתימו אותי על סעיף 14 ויחד עם זאת, בחוזה שלי לא רשום שסעיף 14 לא חל עליי. הדבר היחידי שרשום הוא: "זכאותו של העבוד לתשלום פיצויי פיטורים תהיה בהתאם לדין". הבעיה בסיפור הוא שאני רוצה לתבוע את החברה על קיזוז יתר שגוי של ימי חופשה שלא כצדק, אבל הם לא מוכנים לשחרר לי את הפיצויים אם אתבע אותם כי התנאי העיקרי בטופס קבלה וסילוק הוא שאני מתחייב לא לתבוע על כל דבר הקשור לשכר שלי ולתגמולים. ידידתי, עורכת דין לענייני עבודה, אומרת שאם לא רשום לי בחוזה שסעיף 14 לא חל עליי, ברירת המחדל היא שמגיע לי פיצויים גם אם אני התפטרתי ושהם לא יכולים להחתים אותי על טופס כזה. האם זה נכון? יש פתרון לכך שגם אקבל את הפיצויים וגם אוכל לתבוע? תודה מראש על העזרה.

 • 11:53, 6 בפברואר 2013

  לא ניתן להתנות פיצויים בחתימה על היעדר תביעות עתידיות. בעניין הפיצויים, אם קיים נוהג גורף במקום עבודתךלשחרר את הפיצויים, ניכר כי תהיי זכאית לפיצויים.

 • 12:00, 6 בפברואר 2013

  תודה אריק!

מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.