חופשת לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • יעל

נשלח ע"ייעל 13:48, 11 בפברואר 2013

מס' שאלות בנושא זה: 1) ילדתי בשבוע 30. התינוקת היתה בפגיה 37 ימים. קיבלתי עדכון על כך לדמי הלידה מביטוח לאומי. שלחתי את העדכון הזה למעסיק. הוא דורש את האישור של הפגיה בשביל 'לבדוק מה הזכויות שלי'. האם אני מחוייבת להעביר לו את האישור הזה? האם המעסיק יכול לעשות עם האישור הזה איזשהו שימוש לרעה נגדי? 2) האם מותר לי חל"ת עד גיל חצי שנה של התינוקת? או שהתקופה לחל"ת מתארכת בהתאם לשחרור מהאשפוז מהפגיה? תודה מראש.

השב
  • 13:59, 11 בפברואר 2013

ועוד שאלה אחרונה,
    התחלתי לעבוד במקום הזה בדצמבר 2011.
    בספטמבר-אוקטובר 2012 הייתי מאושפזת ובאוקטובר ילדתי.
    האם במקרה שאני אתפטר אז אקבל פיצויים? מבחינת האם כל התקופה של האשפוז ו/או חופשת הלידה מצטרפת לתק' הזמן המזכה אותי בפיצויים או שזה קוטע את הרצף לפיצויים?

תגובה
  • 23:26, 12 בפברואר 2013

לא ציינת כמה זמן עבדת כך שלא אוכל לענות לך על החל"ת, אולם בעיקרון עובדת שהילד אשר ילדה חייב להישאר בבית החולים או לחזור לבית החולים לאישפוז, תוך תקופת חופשת הלידה למשך תקופה העולה על שבועיים, זכאית להאריך את חופשת הלידה לתקופה שלא תעלה על תקופת האשפוז, אך לא ביותר מעשרה שבועות.
    מומלץ לתת למעסיקך את האסמכתאות הרפואיות.

תגובה
  • 23:28, 12 בפברואר 2013

האם היית בשמירת הריון? בה קיבלת שכר מהביטוח הלאומי?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.