• 13 בפברואר 2013

  פיטורים וימי מחלה

  שלום אני עובד בחברת YES כטכנאי שירות כבר שנה וחצי חוזה ההעסקה שהייתי חתום עליו הסתיים ווכבר חצי שנה אני עובד ללא חוזה עם זאת גם לא קבילתי העלאה במשכורת כראוי אחרי שנה להעלות .לטענת החברה אני לא עומד ביעדים ולכן לא מעלים לי .
  מלפני כשבועיים המנהל הישיר שלי נכנס איתי לעימות טלפוני שבמהלכו החליט לשלול ממני את הזכות לעבוד באזור שלי הוא צעק עליי והעליב אותי ואמר "לא אכפת לי ממך אני לא מתחשב בך יותר בכלום" אנכי בן יחיד לאב חולה בפרקינסון וזה עזר לי מאוד שנתנו לי לעבוד באזור קרוב לביתי.
  מאותו יום אני בחופשת מחלה עד היום קרוב לשבועיים אני יודע שהם לא רוצים אותי בחברה אך עם זאת רוצים שהפיטורים יגיעו ממני .בכדי שלא ישלמו לי פיטורים וגם לא אקבל מכתב פיטורים ולא אהיה זכאי לדמי אבטלה.
  אני לא מוכן בשום אופן להתפטר והוצאתי כבר אישור מחלה ל3 חודשיים מהרופא של שבר בכף היד שיש לי מלפני שנה
  לי נראה שלא אכפת להם להשאיר אותי "בהקפאה" עד שאשבר ואתפטר מעצמי אני מחזיק להם רכב וטלפון
  השאלה שלי לכבודו
  האם הם יכולים לפטר אותי בתקופת המחלה?
  האם הם יכולים לזמן אותי לשימוע שבו יחליטו לשדל אותי להתפטר או אפילו לחייב אותי לחתום להם על מסמך שאם לא אעמוד בתנאים "החדשים' אפוטר לאלתר ?
  האם הם יכולים לפטר אותי ללא דמי פיצויים ומכתב פיטורים?
  האם הם יכולים לקבל מכתב מהרופא שלי המעיד על זה שאני לא יכול לעבוד עבודה פיזית ולפטר אותי עם התנאים שמגיעים לי?
  מה עליי לעשות ?
  אני יודע שאם אחזור לעבודה אהיה טרף קל והם ינסו ליצור מניפולציה שתפגע בי באופן עקיף שלא אוכל להאשים אותם ואף להיות חייב להם כסף!
  אני באמת קצת לחוץ מזה ורוצה לסיים את זה בדרך הנכונה שלא יפגעו זכויותיי
  תודה מראש זה מאוד חשוב לי לקבל מענה על כל השאלות שאדע מה לעשות
  חשוב לציין שניצלתי את ימי המחלה שלי ואיני מקבל כסף כלל
  אני מודה על העזרה :)

  13 בפברואר 2013
 • 14 בפברואר 2013

  פיטורים וימי מחלה

  לא ניתן לפטר עובד בתקופת מחלה.
  ניתן ואף נכון יהיה לזמן אותך לשימוע על מנת ללבן את הדברים, שימוע לא תמיד חייב להסתיים בפיטורים, ישנם מקרים בהם הוא יכול להסתיים ביישור הדורים. כך או כך, לא ניתן לשדל עובד להתפטר. עם זאת, ראוי לציין כי אם אינך עומד בדרישות העבודה יכול המעסיק לפטר אותך.
  שלילת פיצויים נעשית רק במקרים של עבירות משמעת חמורות ורק בהחלטת בית הדין לעבודה, כך שאם תפוטר תהיה זכאי להודעה מוקדמת, פיצויי פיטורים ומכתב פיטורים.
  חוק פיצויי פיטורין מתיר התפטרות בדין מפוטר מחמת מצב בריאותי לקוי אולם יש לגבות התפטרות זו במסמכים רפואיים ומומלץ שרופא תעסוקתי יקבע כי לא ניתן לעבוד. כמו כן, החלטה למתן פיצויים תינתן על ידי בית הדין.

  אם הינך מעוניין במידע נוסף בעניינך משרדי עומד לרשותך ותוכל לקבוע פגישה.

  14 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?