התפטרות בעקבות חופשת לידה ודרישת חפיפה מהמעסיק - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • תמי

נשלח ע"יתמי 22:25, 13 בפברואר 2013

אני בחופשת לידה, עובדת במקום עבודתי מזה 10 שנים ומתכננת להתפטר על מנת להשאר בבית עם הילד. על פי החוזה שלי הצד היוזם פיטורין/התפטרות מחוייב בהתראה של 3 חודשים . 1. האם העובדה שההתפטרות היא בהמשך לחופשת לידה מחייבת אותי לחזור לעבודה סדירה ל-3 חודשים? במידה וכן האם אני מקבלת שכר על חודשים אלו? 2. במידה ולא ועדין מבקשים ממני לבצע חפיפה למחליפי איך אני מקבלת שכר אם אני רשמית בחופשת לידה, ואני מגיעה לצורך חפיפה?

השב
  • 09:59, 14 בפברואר 2013

משנדרשה הפסיקה לשאלה זו, מרבית פסקי הדין נטו לטענה כי תנייה זו מרעה כלפי העובד, משום שחוק הודעה מוקדמת דורש חודש אחד בלבד (לאחר שנת עבודה) ולכן היא בטלה.
    עם זאת עליך לתת חודש הודעה מוקדמת אשר ניתן לתת במהלך חופשת הלידה.
    חל איסור על עובדת לעבוד במהלך חופשת הלידה ולכן אם תגיעי לחפיפה יהיה עליך לעשות זאת לאחר סיום החופשה. המעסיק יצטרך לשלם לך שכר בגין עבודתך.

תגובה
  • 12:13, 14 בפברואר 2013

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.