הרעת תנאי עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • לאה

נשלח ע"ילאה 06:42, 21 בפברואר 2013

שלום עבדתי כמה שנים דרך קבלן נקיון בממפעל. צורפתי להסעה מאורגנת של עובדי המפעל. לאחרונה הופסקה עבודתו של הקבלן במפעל, והוא הציע לי לעבוד דרכו במפעל באזור אחר הדורש ממני הגעה עצמית בלפחות 2 אוטובוסים לכל כיוון. הוא אמר שמוכן לשלם לי עוד שעה ליום בשכרי על מנת לפצות אותי על הזמן העודף שאצטרך להשקיע בדרך לעבודה וממנה. האם במקרה שלא אקבל את הצעתו, אוכל להתפטר כדין מפוטרת ולדרוש קבלת פיצויי פיטורין והודעה מוקדמת ? *** אגב, האם המפעל לא היה אמור לקלוט אותי כעובדת המפעל לאחר 9 חודשי עבודה רציפים ?

השב
  • 09:48, 24 בפברואר 2013

מעסיקים רבים הפסיקו את עבודתם עם חברות קבלן ופנו לחברות שירותים על מנת להימנע מקליטת עובדי קבלן כתוצאה מהחוק החדש. על פי החוק לאחר 9 חודשים היה על המפעל לקלוט אותך או להפסיק את עבודתך.

באשר להתפטרות בדין מפוטר, בהחלט ייתכן כי מקרה זה יהווה הרעת תנאים. אני ממליץ לך לפנות לייעוץ משפטי נוסף בעניינך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.