משרת אמון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 06:52, 22 בפברואר 2013

  אני עובד במשרה המוגדרת כמשרת אמון ואף עומדת בהגדרה. מעבידי טוען שעקב כך חובה עליו להפריד בתלוש השכר בין שכר בסיס לבין תשלום על שעות נוספות גלובליות, ולמעשה להקטין את שכר הבסיס בהתאם, למרות שלא הוסכם על כך בהסכם ההעסקה. המעביד מוכן להפריש לסוציאליות עפ"י סה"כ השכר. האם יש חובה כזו ומה המשמעות מבחינת גורמי חוץ כגון ביטוח לאומי לגבי תשלום על תאונת עבודה או דמי אבטלה חו"ח?

  השב
 • 10:08, 24 בפברואר 2013

  בהקשר של משרת אמון מעסיקך מחוייב לציין בתלוש השכר את שכר הבסיס. הוא רשאי לקבוע מספר שעות נוספות גלובליות (שאינן מחייבות ביצוע עבודה בפועל) כאשר כל שעה מעבר לכך תשתלם כשעות נוספות על פי חוק.
  תוספת מותנית כגון שעות נוספות (אלא אם לעולם לא בוצעו שעות נוספות, כאשר אז זה ייחשב רכיב פיקטיבי), לא יכללו בשכר הקובע לצורך פיצויי פיטורים. כמו כן, הפרשה לגמל, ימי מחלה, חופשה ואבטלה יחושבו לפי שכר הבסיס.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.