שינוי שכר לאחר מעבר מכוח אדם - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 10:48, 24 בפברואר 2013

  אנחנו קבוצה גדולה של עובדים אשר עובדים במקום גדול ומסודר ,אשר יש בו הסכם קיבוצי וועד לאחרונה עלתה שאלה עקרונית אשר מציקה לנו ,עובדים חדשים אשר מגיעים לעבודה דרך כוח אדם מקבלים שכר לשעה הגבוהה משמעותית מאיתנו הוותיקים , אני רוצה לציין שלאחר חצי שנה העובדים החדשים נקלטים בעבודה , ושכרם לשעה יורד , גם אנחנו הוותיקם עברנו את אותה דרך { היום תשע שנים לאחר שהתחלתי לעבוד שכרי לשעה נמוך ממה שקיבלתי דרך כח אדם )השאלה הנשאלת האם ניתן בעצם להוריד לעובד אשר עושה את אותה עבודה ,באותו מקום עבודה את השכר לשעה ,לאחר קליטתו במקום העבודה ? חוקי או לא אוסיף רק עוד נתון אחד לאחר קליטתו בעבודה של החדש שכרו לשעה יורד אך הוא מקבל תוספות אחרות אשר אינן נכללות ברכיב הפנסיה אודה על כל תשובה תובנה או הפניה

  השב
 • 09:12, 26 בפברואר 2013

  מכיוון שקליטת עובד כעובד קבוע מחייבת כריתה חדשה של חוזה עבודה, לא ניתן לטעון להרעה בתנאי העבודה. באשר לפנסיה מכיוון שהפנסיה מחושבת כנגזרת של השכר הקובע לכן בהחלט ייתכן כי ההפרשה לפנסיה של עובד שאינו קבוע תהיה גבוהה מזו של עובד קבוע.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.