שימוע!!!! אנא תענו לי. - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ויקטוריה

  נשלח ע"יויקטוריה 23:48, 17 במרץ 2013

  מה לשאול, איך להתנהג. לפורום שלום. אני עובדת מספר שנים באותה חברה. עבודתי מהווה מתן שירות פרונטלי וטלפוני ללקוחות ולפטנרים. אני עושה את עבודתי נעמנות. לקוחותי מרוצים מהשירות שאני נותנת. המשמעת שלי היא בסדר. יחד עם זאת אני לאיטים זוכה ליחס מפלה מצד ההנהלה. זה בא בהתקפים-הפוגות. בשלושת החודשים האחרונים זכיתי מהנהלת החברה ליחס מזלזל ומשפיל ביותר שכלל שלילת זכות מסויימת שמגיע לי לפי החוק ושכל יתר העובדים מקבלים את הזכות הזאת. כמו כן מפורשות החריכו אותי להתפטר, אך לא הסכמתי לוותר על כל זכויותי. כשראו שאינני מתכוונת לנהתפטר נרגעו לזמן מה ואפילו הפסיקו להשפיל אותי. אך לאחר חודש של רגיעה - נתנו לי זימון לשימוע. בסיבה לשומוע צויין "משבר ביחסי אמון" ושום דבר יותר שיכול לעזור לי להתכונן לשימוע ולדעת בפני מה עלי להתגונן. ****************** שאלותי הם רבות: - איך להנהג בשימוע? - איך להתקונן אליו? - מה לשעול אותם? - איך לענות להם על שאלותיהם? - מה אסור להם לשאול אותי בשימוע. - מה אסור להם להגיד לי בשימוע. - מה אסור לי להגיד, לשאול ולעשות? - איזה עצות נוספות תוכל לתת לי בקשר לשימוע?

  השב
 • 13:23, 18 במרץ 2013

  עליך להבין מה גרם למשבר ביחסי האמון ואם אינך מאמינה כי קיים משבר נסי להביא תימוכין לדבריך.
  הפסיקה מאפשרת לעובד להביא נציג מטעמו לשימוע, ייתכן ותרצי להביא עמך אדם שיסייע לך. כמו כן, חובה על המעסיק לקיים פרוטוקול בשימוע וזכותך המלאה לבקש ממנו עותק. אם הינך מרגישה ש"תופרים לך תיק" תוכלי להקליט את השימוע למקרה שתזדקקי למידע מאוחר יותר.
  מומלץ שלא לחתום על טופס ויתור תביעות עתידיות במידה ומנסים להחתים אותך על כזה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.