• 18 במרץ 2013

  עבודה ברב חג

  שלום,
  אני עו"ס, עובדת בעמותה המשלמת שכר עפ"י המלצות איגוד העו"ס. אני עובדת במשרה חלקית (70%) 4 ימים בשבוע, כאשר ימי העבודה והשעות בהם קבועים.בחגים "הנופלים" על ימי עבודה, אינני עובדת ואינני מתבקשת להשלים שעות עבודה. בערבי חג, נהוג לעבוד חלק מן היום. בימי ראשון בשבוע שעות העבודה שלי הן בין 12:00-18:30. ערב ראש השנה האחרון היה ביום ראשון בשבוע. הנחתי כי איני צריכה לעבוד כיוון ששעות העבודה שלי ביום זה נכנסות כבר אל החג עצמו. בסוף החודש גיליתי כי הורד לי יום חופש בגין "היעדרות" זו. חשבת השכר אמרה לי שערב חג הוא יום עבודה ואין משמעות לשעות בהן אני עובדת. לדבריה, אם זהו יום בו אני עובדת, אני צריכה להגיע לעבודה ועליי להשלים את השעות או להוריד יום ממכסת ימי החופש. המנהלת שלי כמובן ידעה שלא אגיע לעבודה אך לא אמרה לי כי הדבר יהיה על חשבון יום חופש. חשוב לציין כי בגלל אופי העבודה, אין באמת אפשרות לעבוד בערב חג משעות הצהריים ואילך.
  ערב החג השני של פסח, יוצא השנה ביום ראשון. רציתי לשאול האם חוקי לבקש ממני לשנות את שעות העבודה שלי ביום שכזה? האם ביום שלמעשה הוא חצי יום עבודה חוקי להוריד יום חופש מלא?
  שאלה נוספת שאינה קשורה לנושא זה: האם נכון הדבר שאין דבר כזה "חצי יום חופש"? האם חוקי, במידה ואני עובדת מ8:00-12:00, ויוצאת מן העבודה להוריד לי יום חופש מלא?
  תודה מראש
  וחג שמח.

  18 במרץ 2013
 • 19 במרץ 2013

  עבודה ברב חג

  חוק שעות העבודה והמנוחה קובע כי בערב חג העבודה תהיה בת 7 שעות,ף במקום עבודה העובד 6 ימים, ובין 7-8 שעות במקום עבודה הפועל 5 ימים בשבוע. ישנם מקומות המסודרים בהסכם קיבוצי וקובעים אחרת. עם זאת, אם אפילו חלק משעות עבודתך הרגילות נופלות בשעות בו המקום פועל, כלומר אם עובדים עד השעה 13:00 - 14:00, היה עליך להתייצב לעבודתך. באשר לשעות שנבצר ממך לעבוד עקב החג היה על המעסיק לשלם לך בגין שעות אלו.

  19 במרץ 2013
  • 19 במרץ 2013

   עבודה ברב חג

   תודה על התשובה המהירה. אני מבקשת לחדד נקודה מסויימת. כ"א מן העו"סים עובד לפי הסכם שונה ולכן אינני בטוחה שיש שעת סיום מקובלת ביום של ערב חג. לכן,מהי השעה אליה מתייחסים כשעת כניסת החג?
   תודה.

   19 במרץ 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?