האם אני חייבת לספר למעסיק שאני חולה במחלה כרונית? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ויקטוריה

  נשלח ע"יויקטוריה 22:40, 18 במרץ 2013

  הדבר היחיד שצויין בהזמנתי לשימוע הוא "משבר יחסי אימון". וכרגע נראה לי שירדתי לסוף דעתו של המעסיק. כשהתקבלתי לעבודה הסתרתי ממעסיקי על מחלה כרונית שיש לי. מדובר במחלה כרונית שעלולה לפגועה בכושר העבודה שלי בעתיד, אך גם במועד קבלתי לעבודה הכל היה תקין וגם עכשיו ברוך השם המחלה לא משפיע כלל וכלל על התפקוד שלי. חשוב לציין שהמחלה לא מדבקת בשום צורה ולא מהווה שום סכנה לסובבים אותי. גיליתי למעסיק על מחלתי רק כעבור מספר שנים של עבודה בהקשר שאני צריכה חופש על מנת לטפל בבעיתי הרפואית. מאותו רגע זכיתי לסדרת הפליות ולכמה השפלות חמורות בעבודה. אילצו אותי ללא הצלחה להתפטר בעצמי. מנעו ממני חופש וכבר מצאו לי מחליפה. ועכשיו אני מוזמנת לשימוע. כשההחלטה נעשתה עוד לפני כמה חודשים כנראה בגלל שגיליתי על מחלתי. האם למעסיק מותר לפטר אותי בגלל מחלתי? (כשהמפחיד בה הוא לא איך שהיא עכשיו, אלא איך שהיא בפוטנציאל ) האם למעסיק מותר לפטר אותי בגלל שלא סיפרתי לו על מחלתי?

  השב
 • 11:48, 19 במרץ 2013

  מעסיק רשאי לפטר עובד גם אם זה חולה. עם זאת, הוא אינו רשאי לפטר אותו עקב המחלה מכיוון שאז מדובר באפלייה על רקע מצב בריאותי, דבר שהינו מנוגד לחוק שיוויון הזדמנויות בעבודה.
  אם הינך סבורה כי כך המצב ויש לך תימוכין לכך, בהחלט ייתכן כי ניתן יהיה לטעון לפיטורי אפליה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.