פיטורים במיידי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מורן שרון

נשלח ע"ימורן שרון 01:35, 27 במרץ 2013

בתאריך 7.3 פוטרתי ממשרתי באופן מיידי עם התראה מראש של חודש ימים. המעסיק ביקש ממני לקחת את הדברים שלי ולא לשוב. אציין שמשרתי היתה משרה חלקית כאשר השכר חודשי. כעת בתאריך 18.3 החליט המעסיק שאני חייבת להחזיר לו ימי עבודה על הימים שלא הייתי בנוסף לימים שאני אמורה לתת לו עד לסוף החודש. בנוסף המעסיק החליט שהוא רוצה את ימי העבודה על פי שעות ולא חודשי ודורש שאני אחזיר לו 105 שעות, עד לתאריך ה- 14.4. אציין שהוצאתי חופשת מחלה ל 10 ימים. האם אני מחוייבת להחזיר לו 105 שעות עבודה? האם חופשת המחלה מכסה את השעות הללו? והאם הוא יכול להפוך שכר חודשי לשעתי עפ"י רצונו? חשוב לציין שלא קיבלתי חוזה עבודה. תודה מראש

השב
  • 09:00, 2 באפריל 2013

בתקופת ההודעה המוקדמת המעסיק אינו רשאי להחליט כי הוא משנה את אופו ההשתכרות. כמו כן, במידה והודיע לך כי הינך מפוטרת לאלתר וביקש כי לא תשובי לעבודתך היה עליו לשלם לך חלף הודעה מוקדמת (כלומר שכר במקום ימי ההודעה המוקדמת אשר הוא חייב לך) ולסיים יחסי עובד מעביד. ככל הנראה התחרט משום שהבין כי הוא משלם לך בעבור ימים בהם לא תעבדי בפועל. עם זאת, מרגע ששלח אותך הביתה לאלתר, זו אינה זכותו להתחרט.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.