שמירת הריון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נטלי

נשלח ע"ינטלי 07:55, 17 באפריל 2013

שלום אני עובדת כחודשיים וחצי בעבודה חדשה, לפני כן חתמתי בלשכה חודשיים ולפני כן עבדתי רצוף כיון אני בהריון, ברצוני לדעת במידה ורופא מאשר לצאת לשמירת הריון האם מקומי בעבודה החדשה נשמר? האם אני בכלל יכולה לצאת לשמירה ולקבל מביטוח לאומי? תודה

השב
  • 15:37, 18 באפריל 2013

לא חלות עליך הגנות חוק עבודת נשים מכיוון שאינך עובדת חצי שנה, אולם במידה ותפוטרי והעניין יהיה קשור בהריון יתכן כי ניתן יהיה לטעון לפיטורי אפליה מחמת הריונך.
    בעניין שכר בתקופת שמירת ההריון עליך להוכיח מספר תנאים מצטברים, תושבות ישראל, אישור רפואי המעיד על צורך וכי התקופה עולה על 30 יום, עליך להוכיח למוסד לביטוח לאומי כי שולמו דמי ביטוח לאומי בעבורך במשך שישה מתוך ארבעה עשר החודשים שקדמו ליוםבו יצאת לשמירת ההריון וכי לא משולמת גמלה אחרת לשמירה ממוסד שאינו הביטוח הלאומי.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.