ימי מחלה ע. זר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דן

נשלח ע"ידן 08:02, 30 באפריל 2013

עובד זר ברשיון, מועסק אצל אבי הרכב שנים. כעת עבר ניתוח לב ויזדקק להחלמה של כ3חודשים. 1.כמה ימי מחלה צריך לשלם לו? הרי נזדקק לעובד מחליף לטיפול בחולה הסיעודי ובלתי אפשרי לשלם 2 משכורות לאורך זמן.2.כן-מי יקבע כשירותו להמשך עבודה? באם נמשיך לעסיקו וחלילה מצבו הרפואי ידרדר האם יוכל להאשים אותנו? 3.ביטוח רפואי-האם חברת הביטוח רשאית לא לחדש הביטוח בעקבות המקרה? ואם כן הרי לא נוכל להמשיך לעסיקו. תודה

השב
  • 10:27, 1 במאי 2013

הי דן,
    לצערי היה לי מקרה דומה עם אבא שלי. החוקים בארץ הם רק לטובת העובדים.יש מה לעשות פה, אני בזמנו פניתי לקו למעסיק והם עזרו. ממליצה לך.בהצלחה

תגובה
  • 11:19, 8 במאי 2013

כל עוד יש ברשותו ימי מחלה צבורים יש להמשיך ולשלם לו בגין ימים אלו. כמו כן, מומלץ לבחון מה קובע הביטוח בו מבוטח העובד.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.