שישי-שבת- נחשב בחישוב? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דימה

נשלח ע"ידימה 16:02, 3 ביוני 2013

שלום רב, אני עובד במשכורת חודשית גלובלית. הייתי חולה מיום חמישי עד יום שלישי בשבוע שאחרי, סה"כ שישה ימים, כולל שישי-שבת (ימי מנוחה בחברה) על היום הראשון של המחלה לא קבלתי תשלום, על הימים הרביעי והחמישי של המחלה קבלתי 50 אחוז תשלום עבור כל יום, ועל היום השישי והאחרון קבלתי תשלום מלא. השאלה שלי היא- האם היום השני והשלישי של המחלה, שהם ימי מנוחה (שישי-שבת) לא אמורים להיחשב במניין ימי המחלה? האם לא הייתי אמור לקבל תשלום מלא כבר מהיום הרביעי למחלה (יום ראשון בשבוע)? תודה רבה

השב
  • 13:58, 5 ביוני 2013

חוק דמי מחלה קבוע כי יום המחלה הראשון אינו מזכה בשכר, על היום השני והשלישי הינך זכאית ל - 50% ועל הרביעי ואילך ל- 100% מהשכר
    כל ימות השבוע צריכות להיכלל. כלומר, בעבור היום הרביעי (גם אם זה חל ביום ראשון) עליך לקבל שכר מלא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.