שימוע והודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שגיא

  נשלח ע"ישגיא 16:11, 5 ביוני 2013

  הוזמנתי לשימוע לפני פיטורים , ולמחרת התקיים השימוע שבסופו פוטרתי . בשימוע נאמר לי כי השיחה הטלפונית ביום שלפני הייתה השימוע בפועל , וקיבלתי מכתב פיטורים. האם זה כשר ? . בפגישה נאמר לי כי הלקוח אינו רוצה שאעבוד יותר אצלו (חברת outsourcing) וכי בתקופת ההודעה המוקדמת ''ימצאו לי משהו לעשות במשרד '' ואכן ויתרתי על זכותי לתקופה מוקדמת . ובשיחה באותו היום מאוחר יותר ביקשתי לעבוד בתקופה מכיוון שהבנתי שלא תהיה לי הכנסה עד כניסת דמי האבטלה .ונאמר לי כי הנושא כבר הועבר להנהלת חשבונות וכי זה לא אפשרי .

  השב
 • 14:11, 6 ביוני 2013

  אם ההודעה המוקדת שלך טרם נסתיימה (כלומר פרק הזמן שעבר הינו קצר)והינך מעוניין להעמיד את עצמך לרשות המעסיק, תוכל להוציא להם מכתב בעניין והם יצטרכו לאפשר לך לעבוד את הימים הללו.

  תגובה
 • 14:44, 6 ביוני 2013

  תודה על התשובה המהירה .
  באם מקום העבודה יסרב להעסיקני בתקופה זו ?
  שיחת טלפון לא תספיק במקום מכתב ?
  ויש לפי חוק להוציא מכתב לעובד לפני פיטורים ?

  תגובה
 • 09:04, 9 ביוני 2013

  אנו תמיד ממליצים לפנות בכתב בדיוק על מנת שאם מעסיקךיסרב להעסיק בתקופה זו, תוכל לבסס את העובדה שביקשת לעבוד ומעסיקך הוא שסירב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.