הפרשות לפנסיה, כאשר לא קיימת קרן - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ד

  נשלח ע"יד 03:44, 19 ביוני 2013

  שלום רב, לפני 3 שנים התחלתי לעבוד בחברה מסוימת, אשר מעסיקה לפרויקטים זמניים. החברה הפרישה לי כל חודש שבו עבדתי לקרן פנסיה. רואים זאת בתלוש המשכורת. לפני שבוע רציתי לעשות ניוד של הכספים לקרן אחרת, אך מעולם לא קיבלתי מחברת הביטוח פירוט על הקרן. התקשרתי לחברת הביטוח והם אמרו לי שלא קיימת קרן פנסיה על שמי, ואמרו לי לפנות לסוכנות הביטוח שעובדת עם אותו מעסיק. בתחילה, הפקידה בסכנות הביטוח אמרה לי, שהמעסיק לא הפריש לי. אמרתי שלא יכול להיות כי מופיעות לי הפרשות בתלוש. אז היא אמרה, אז זה לא נכון תזרקי את זה לפח. התעקשתי ואז היא שמה אותי על המתנה וחזרה אלי ואמרה לי, שהיא טעתה וכן יש לי קרן, אבל אצל הרבה עובדים אצל אותו מעסיק לא רואים את הקרן, ורק האחראית שלה רואה את הקרנות האלה. ולכן היא אמרה לי לפנות לאחראית. ומאז, אני מתקשרת ומתקשרת ומתקשרת... וכל הזמן ממציאים לי סיפורים למה האחראית לא יכולה לדבר איתי. דיברתי עם נציג נוסף מחברת הביטוח והוא אמר שפשוט לא הקימו את הקרן, ואם היו מקימים את הקרן אז היו רואים אותה. בקיצור, הבנתי שהסוכנות שומרת אצלה את הכספים שלי שהיו אמורים לשמש אותי בפנסיה, מתוך ציפייה שאני אשכח מהם. התקשרתי למעסיק ושם אמרו לי, שבגיל הפנסיה אני אקבל את הכסף. אבל בינתיים הכסף עומד בסוכנות ולא עושה רווחים - כך כבר כמה שנים. 1) מה אני יכולה לעשות? 2) האם אני יכולה לדרוש גם את הרווחים שהיו אמורים להיות לי, באם הכספים היו מופקדים בקרן? ואם כן, ממי? מהמעסיק או מהסוכנות? 3) ומה לגבי הוותק בקרן? הרי הקרן לא הוקמה, הכספים שוכבים בחשבון של הסוכנות. האם זה אומר שהפסדתי את הוותק? בתודה מראש

  השב
 • 23:40, 21 ביוני 2013

  אם המעסיק ואת הפרשתם את חלקכם והכסף להא הגיע ליעדו, בהחלט ייתכן כי נעשות כאן פעולות מנוגדות לחוק וכי קיימת עילת תביעה כנגד סוכנות הביטוח. ניתן אף לפנות למפקח על הביטוח בעניין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.