העסקת עובד ניקיון בבניין משותף - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 19:12, 21 ביוני 2013

  שלום רב, בבניין שלנו עבד במשך שנים רבות עובד ניקיון אשר לאחרונה הודיע לנו על סיום עבודתו בשל בעיה רפואית. במהלך כל השנים הוא קיבל תשלום חודשי וחתם על טופס המציין שקיבל תשלום עבור ניקיון הבניין בחודש כך וכך ללא קבלת חשבונית מצידו. במהלך השנתיים האחרונות התחלנו לשלם עבורו ביטוח לאומי על העסקת עובד משק בית. כעת הוא מבקש פיצויים (אשר במהלך השנים לא הופרשו עבורו) - השאלה היא האם מגיע לו תשלום ע"ח פיצויים שכן מעמדו לא ברור לנו. תודה משה

  השב
 • 00:06, 24 ביוני 2013

  באם התקיימו יחסיעובד מעביד יש לשלם את המגיע כחוק.

  תגובה
 • 11:39, 24 ביוני 2013

  תודה, השאלה היא כיצד נקבע האם התקיימו יחסי עובד-מעביד? לא הוצאו תלושי שכר מן הסתם ותמורת תשלומים חתם על אישור קבלת תשלום בגין ניקיון הבניין.

  תגובה
 • 23:10, 24 ביוני 2013

  המבחנים נקבעו במספר פסקי דין ובודקים הקשר מהצד החיובי והשלילי. האם הועסק תקופה רציפה וארוכה, האם עבד אצל המעסיק וכו והשלילי האם העסיק עובדים, האם ניהל את הזמן בעצמו וכו. פסד כפר רות מפרט המבחנים.

  תגובה
 • 07:36, 31 באוקטובר 2013

  שלום רב,
  החל מחודש הבא התנדבתי לכהן בוועד הבית של הבית בו אני מתגוררת. מזה שנים רבות מועסק אצלנו עובד ניקיון ושכרו משולם אחת לחודש. שאלתי היא איך עליי, כוועד ועד, להתנהל כחוק מולו מבחינת זכויותיו (ביטוח לאומי, הפרשת כספים לפנסיה, חופשה, מחלה). האם עליו ליתן לי חשבונית מס כנגד שכרו ???
  תודה
  דליה

  תגובה
 • 14:50, 14 בנובמבר 2016

  התמנתי לא משכבר לתפקיד ועד הבית בביניננו בת"א. אנחנו מעסיקים עובד ניקיון מזה שנים רבות. ברצוני לברר האם הוא עונה להגדרה של עובד או לחילופין הוא במעמד של עצמאי. הוא מגיע מספר פעמים בחודש בימים שנוחים לו ומקבל תשלום ברמה חודשית. האם יש צורך לשלם עבורו תשלומי בטוח לאומי והפרשות סוציאליות?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.