פיטורין יתרת ימי חופשה ואבטלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • shmuel

נשלח ע"יshmuel 23:11, 23 ביוני 2013

בעבודתי הנוכחית צברתי ימי חופשה רבים ( 300 שעות ), לפני מספר ימים מקום עבודתי הודיע לי כי הם מפטרים אותי. ברצוני לדעת האם ניתן לקחת "חופשה" לאחר הפיטורים ולקבל את ימי האבטלה לאחר ניצול ימי החופשה. כלומר האם ניתן לקבל את דמי האבטלה לאחר 300 שעות עבודה (חודש וחצי) מיום הפיטורים. ועל מנת להיות ברור לחלוטין. נגיד והופסקו יחסי עובד מעביד ב 1.7, ומגיע לי חופשה מהמעסיק של חודש וחצי עד ל 15.9, האם ניתן להתחיל לקבל אבטלה מה 16.9. ולא ישר מ 2.7. חשוב להבהיר, שבעצם השאלה היא, האם ניתן לקחת את ימי החופשה שמגיעים לי לאחר הפיטורים. או שחובה להתייצב בכול מקרה מיד בלישכת התעסוקה.

השב
  • 21:21, 29 ביוני 2013

במועד הפסקת עבודה יש לשלם לך פדיון ימי חופשה. באם פוטרת הינך זכאי לדרוש עבודה ולקבל תשלום אבטלה במקביל.

תגובה
  • 11:16, 30 ביוני 2013

אם הינך זכאי לימי חופשה, תוכל לקבל אותם כפדיון. לא ניתן לקחת חופשה לאחר הפיטורים משום שכבר לא מתקיימים יחסי עובד מעביד. אינך חייב להתייצב בלשכת התעסוקה מיד עם סיום עבודתך אולם קח בחשבון כי הזכאות לדמי אבטלה תתעכב עקב חוסר ההתייצבות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.