• טל

  נשלח ע"יטל 01:27, 10 ביולי 2013

  שלום לפני כמה ימים פוטרתי עקב סירובי לעבוד בשעות שונות מהשעות הרגילות בהן הינני עובדת בחברה מזה שנים. לפי הידוע לי, שינוי שעות עבודה מהוות הרעת תאים אך גם כך, כאמור, פוטרתי. חשוב לי לציין כי בחוזה שלי ישנו סעיף ובו כתוב כך: העובד יעבוד גם בשעות נוספות ו/או בימי עבודה שאינם רגילים, כפי שיידרש ע"י המעסיק, מעת לעת כעת, משכבר פוטרתי, הבהיר לי מעסיקי כי בחודש הקרוב בו הינני אמורה להמשיך לעבוד הוא דורש כי אגיע בשעות ה"חדשות", להן כאמור סרבתי ובגין סיבה זו פוטרתי...לראייה ציטט לי את הפיסקה הנ"ל מתוך החוזה עליו הינני חתומה מה עליי לעשות אם כך? לבוא בשעות "החדשות" והלא נוחות כפי שהוא דורש ומצפה, או להמשיך לבוא בשעות העבודה הרגילות שלי בהן עבדתי כל השנים? מה קובע החוק? אם אגיע בחודש הקרוב בשעות הרגילות שלי בהן עבדתי שנים, מה יכולות להיות ההשלכות עליי לרעה, אם בכלל? האם ייתכן כי לא ישלם את שכרי בחודש זה? האם מעסיקי יוכל לטעון להפרת חוזה מצידי בגין הפיסקה הנ"ל ממנה לכאורה משתמע כי זכותו להעסיק אותו גם בשעות שאינן מקובלות עליי? האם הוא יכול לבטל את פיצויי הפיטורין שלי להם אני זכאית באם אגיע בשעות ה"ישנות" שלי, בניגוד לבקשתו? תודה רבה מראש...

  השב
 • 22:00, 13 ביולי 2013

  המקרה שאת מתארת מורכב, ייתכן כי ניתן יהיה לטעון להסכם שבהתנהגות ולטעון כי הפעלת הסעיף בחוזה שמחייב אותך לעבוד בשעות אחרות מהווה רעת תנאים. בכל מקרה יש לעיין בחוזה ולבחון את מכלול הנסיבות. אני ממליץ לך לפנות לייעוץ משפטי.
  משרדי עומד לרשותך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.