חופשה שנתית - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • לי

נשלח ע"ילי 08:45, 23 ביולי 2013

היי, בחברה בה אני עובדת, לפי הוראת המעסיק, אנו יוצאים לחופשה שנתית בת שבוע (עניין החופשה השנתית החל בשנה שעברה עקב קשיים כלכליים, אני עובדת בחברה כ4שנים וכאשר מורידים לי מהשכר שבוע, זה יוצא נתח רציני מהמשכורת שלי מכיוון שאני עובדת בשכר נמוך מאוד- האם זה הרעת תנאים?) השאלה שלי, האם מותר למעסיק להוציא אותי לחופש כזה על חשבון המשכורת שלי? עלי לציין שאין לי ימי חופשה לנצל מכיוון שבשנה שעברה המעסיק הכניס אותי למינוס של ימי חופשה ואני רק עכשיו ראיתי את החוק שאוסר על מעסיק להוציא לחופשה עובד על חשבון ימי חופשה עתידיים. אשמח אם תוכל לומר לי מה החוק אומר. תודה רבה!

השב
  • 12:16, 24 ביולי 2013

מותר למעסיק להוציא אותך לחופשה כפויוה על חשבונך רק במידה ועומדים לרשותך ימי חופשה צבורים. לא ניתן להכניס עובד ליתרת צבירה שלילית.
    אריק שלו ושות', משרד עורכי דין
    073-2505372
    עו"ד אריק שלו

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.