• ניר

  נשלח ע"יניר 13:35, 6 באוגוסט 2013

  שלום רב, הנני מועסק כמתרגל קורס במכללה . מבנה חוזה העסקתי כדלהלן: א. פרוט מספר הימים בשבוע ומספר השעות ליום, בהם מתקיימת הוראה בקורס. ב. פרוט השכר לשעה + זכאות לדמי נסיעות ג. סעיף לפיו השכר החדשי ישולם "...על פי דווח של העובד על שעות עבודתו בפועל." וזאת בטופס מתאים. ד. התאריך בו ישולם השכר מעבר לכך החוזה ריק. שאלותי הן: 1. בנוגע לס' ג: מה פרוש "שעות עבודתו בפועל" ? לדוגמא: האם במקרה בו לא מגיעים סטודנטים לשיעור שלי ביום מסוים בשעות מסוימות, עדיין אוכל לדווח על שעות אלה כעל שעות עבודה בפועל? אם לא: א. האם להתעקש על מחיקת סעיף ג ? ב. לנהוג אחרת ? 2. בנוסף, חשוב לציין, כי חתמתי כבר על חוזה זה. האם עדיין אובל להתנות את המשך עבודתי במקום, למשל, במחיקת סעיף ג (או בכל שינוי כזה או אחר לשביעות רצוני) ? בברכה ובתודה מראש, ניר

  השב
 • 08:42, 12 באוגוסט 2013

  גם העמדתך לרשות העבודה בשעות מסויימות מהווה עבודה בפועל. כלומר, לא הייתה לך דרך לדעת אם יגיעו סטודנטים או לא ולכן בשעות אלו שהית פיזית במכללה ועמדת לרשות הסטודנטים. שינוי החוזה לאחר חתימה אינו עניין של מה בכך ויש צורך בהסכמת הצדדים על מנת לכרות חוזה חדש.

  073-2505373
  עו"ד אריק שלו

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.