עזיבת מקום עבודה לאחר לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • mm111

נשלח ע"יmm111 21:57, 8 באוגוסט 2013

שלום, עבדתי במקום כשבע וחצי שנים. בשש השנים הראשונות לא הוחתמתי על סעיף 14, בשנה וחצי האחרונות שונה תפקידי למנהלת ובעקבות כך גם הוחתמתי על סעיף 14. ילדתי וכעת אני אחרי בחל"ת(סיימתי כבר את חופשת הלידה). מאחר והחברה הצטמצמה מאד התפקיד שלי אינו קיים יותר והוצע לי תפקיד אחר פחות אטרקטיבי. הציעו לי אף את 2 המשכורות שצריכים לתת לי (חייבים הרי להחזיר אותי לחודשיים) אם לא ארצה לחזור. מספר שאלות: 1. למעט פיצויים, ימי חופשה והחודשיים הנ"ל מה עוד מגיע לי במעמד זה? 2. האם ניתן לבקש שישלמו לי את כל הפיצויים לפי המשכורת האחרונה למרות שאני חתומה על סעיף 14? 3. האם פיצויים משולמים לפי חודשים או רק שנים מלאות? תודה רבה

השב
  • 08:52, 12 באוגוסט 2013

ראשית החברה אינה רשאית להרע את תנאי עבודתך בלא אישור של הממונה על עבודת הנשים במשרד התמ"ת, גם כאשר מדובר בשינויים ארגוניים. באשר לזכאותך בגמר חשבון, הינך זכאית לפיצויי פיטורין, לפדיון דמי חופשה ופדיון דמי הבראה שלא שולמו.

אם הוחתמת על סעיף 14 רק בשנה האחרונה, פיצויי הפיטורים יחולקו לשתי תקופות וישולמו בנפרד עבור כל תקופה.
    073-2505373
    עו"ד אריק שלו

תגובה
  • 07:54, 13 באוגוסט 2013

תודה רבה על תשובתך.
    לא הגבת על על סעיף 2- האם ניתן לבקש שישלמו לי את כל הפיצויים לפי המשכורת האחרונה למרות שאני חתומה על סעיף 14?

שוב תודה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.