open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 8 באוגוסט 2013

            עזיבת מקום עבודה לאחר לידה

            שלום,

            עבדתי במקום כשבע וחצי שנים. בשש השנים הראשונות לא הוחתמתי על סעיף 14, בשנה וחצי האחרונות שונה תפקידי למנהלת ובעקבות כך גם הוחתמתי על סעיף 14.
            ילדתי וכעת אני אחרי בחל"ת(סיימתי כבר את חופשת הלידה).
            מאחר והחברה הצטמצמה מאד התפקיד שלי אינו קיים יותר והוצע לי תפקיד אחר פחות אטרקטיבי. הציעו לי אף את 2 המשכורות שצריכים לתת לי (חייבים הרי להחזיר אותי לחודשיים) אם לא ארצה לחזור.
            מספר שאלות:
            1. למעט פיצויים, ימי חופשה והחודשיים הנ"ל מה עוד מגיע לי במעמד זה?
            2. האם ניתן לבקש שישלמו לי את כל הפיצויים לפי המשכורת האחרונה למרות שאני חתומה על סעיף 14?
            3. האם פיצויים משולמים לפי חודשים או רק שנים מלאות?

            תודה רבה

            8 באוגוסט 2013
          • 12 באוגוסט 2013

            עזיבת מקום עבודה לאחר לידה

            ראשית החברה אינה רשאית להרע את תנאי עבודתך בלא אישור של הממונה על עבודת הנשים במשרד התמ"ת, גם כאשר מדובר בשינויים ארגוניים. באשר לזכאותך בגמר חשבון, הינך זכאית לפיצויי פיטורין, לפדיון דמי חופשה ופדיון דמי הבראה שלא שולמו.

            אם הוחתמת על סעיף 14 רק בשנה האחרונה, פיצויי הפיטורים יחולקו לשתי תקופות וישולמו בנפרד עבור כל תקופה.
            073-2505373
            עו"ד אריק שלו

            12 באוגוסט 2013
            • 13 באוגוסט 2013

              עזיבת מקום עבודה לאחר לידה

              תודה רבה על תשובתך.
              לא הגבת על על סעיף 2- האם ניתן לבקש שישלמו לי את כל הפיצויים לפי המשכורת האחרונה למרות שאני חתומה על סעיף 14?

              שוב תודה

              13 באוגוסט 2013
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form