תאונה ברכב עבודה ששייך לליסינג - מי משלם ההוצאות ? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 13:20, 12 באוגוסט 2013

  שלום רב, אני עובד ברכב חברה, החברה משלמת לחברת ליסינג עבור הרכב, היתה תאונת דרכים והאדם שנכנס בי מודא באשמה ואף חתם על מסמך שהאשמה היא עליו, המשרד שאני עובד בו חייב אותי בדמי השתתפות עצמית עבור התאונה והעביר לחברת הליסינג. חברת הליסינג לא תובעת את המקיף ובכלל לא מתעסקת בזה, היא לא מתכוונת לתבוע את חברת הביטוח אבל את התשלום עבור השתתפות עצמית הם קיבלו. המעביד הסביר לי שהוא חתום עם חברת הליסינג על תשלום השתתפות עצמית מיידית, לאחר התאונה היא מחוייבת לשלם לחברת הליסינג השתתפות עצמית בלי קשר למי אשם בתאונה. המצב היום, המעביד שלי חייב אותי עבור השתתפות עצמית, חברת הליסנג קיבלה את הכסף ולא מעניין אותה מי אשם, היא בכלל לא תובעת את המקיף ולא צד ג'. האם המעביד שלי פעל על פי חוק שהוא העביר את התיק הזה עלי ? חברת הליסינג לא רוצים לתבוע ולא מעניין אותם שהנהג שפגע הודא באשמה, הם בכלל לא רוצים לדבר איתי כי הלקוח שלהם זה המעביד שלי ולא אני, אני רק נהגתי ברכב הם אומרים. אנא עיזרו לי בעניין הזה, אני ממש לא יודע מה לעשות. המון תודות, חן.

  השב
 • 13:41, 13 באוגוסט 2013

  יש לבחון את ההסכם שלך עם חברת הליסינג, ישנם מקרים בהם העובד צריך לנהל תביעה מול צד ג' ולאחר מכן מהסכום שמתקבל מחברת הביטוח מכסים את עלות ההשתתפות העצמית.

  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.