פיצויי פיטורין להסכם שחודש בעל פה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 12:06, 15 באוגוסט 2013

  שלום רב, אשמח באם תועילו בטובכם לעזור לי, אני התחלתי לעבוד במקום העבודה שלי עם חוזה עבודה אישי, בשנה השנייה חידשנו את ההסכם עם נספח מיוחד, בסוף השנה השנייה החלטנו לחדש את ההסכם על אותם התנאים, אולם, בגלל הלחצים וחוסר זמן, לא חידשנו את ההסכם לשנה השלישית, אבל התנהגנו לפי החוזה, ולכן הלכה למעשה הסכמנו לחדש ההסכם. השאלי שלי היא : האם אי הצעה מצד המעסיק לחדש את ההסכם לשנה רביעית, שלושה חודשים לפני תום ההסכם, ייחשב כפיטורין שמזכים אותי בפיצויי פיטורין, למרות שההסכם חודש רק בעל פה? דהיינו, אם הוא לא יציע לי לחדש את ההסכם זה יחשב כפיטורין למרות שלא חידשנו בפועל את ההסכם, האם סעיף 9 לחוק פיצויי פיטורין יתפוס במקרה שלי ? (הבנתי שיכולה להיות בעיה בעיניין התקופה הקצובה, שלכאורה חוזה שלא חודש בכתב אינו מוגדר כחוזה לתקופה קצובה וכך המעביד שלי יכול לטעון שהוא לא היה צריך להציע לי שלושה חודשים לפני תום ההסכם מכיוון שתאריך תום ההסכם לא מוגדר) אשמח לקבל את עזרתך בנושא. תודה רבה, חן

  השב
 • 22:15, 17 באוגוסט 2013

  אי חידוש הסכם לתקופה קצובה כמוהו כאקט של פיטורים, ולכן אם החוזה לא יחודש לפי התנאים לפיהם נכרת, ניתן לראות זאת כפיטורים, עם זאת, מוטב לוודא קודם לכן כי זהו אכן המצב.
  עו"ד אריק שלו
  אריק שלו ושות', משרד עורכי דין
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.