הלנת שכר מתמשכת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מקסים

  נשלח ע"ימקסים 05:39, 22 באוגוסט 2013

  שלום רב, אני עובד מעל 3 שנים כשכיר בחברה קטנה יחסית של 25 עובדים. החל מתחילת השנה הנוכחית 2013 לא קיבלתי(כמו כל עובדי החברה) אף משכורת במועדה,רובן שולמו ב 3-4 תשלומים בהתחלה בפיגור של כ2-3 שבועות עד שלאחרונה זה הגיע למצב בלתי נסבל של פיגורים של חודשיים ויותר. כמו כן בכל התקופה הזאת המעסיק לא העביר לחברת הביטוח את ההפרשות לביטוחי מנהלים. כמו שאומרים,הגיעו מים עד נפש,והחלטתי להתפטר ולתבוע את המעסיק על ההלנות. השאלה היא האם אני יכול לתבוע על כל התקופה הנ"ל ואם כן האם עלי לפרט את כל הסכומים והתאריכים של התשלומים של חלקי המשכורות או רק את מועד תשלום החלק האחרון בכל אחת מהמשכורות. ושאלה נוספת האם במצב כזה דין התפטרות כדין פיטורים ואני יכול לראות את עצמי מפוטר לאלתר וגם לדרוש מהמעסיק שכר על תקופת ההודעה המוקדמת. תודה ענקית מקס maxiblumen@gmail.com

  השב
 • 16:26, 24 באוגוסט 2013

  באם התרעת על ההפרות החוזרות ונשנות ניתן לראות את הנסיבות כנסיבות שבהן לא ניתן לדרוש מעובד להמשיך בעבודתו, עם זאת, עדיין תצטרך לתת הודעה מוקדמת. באשר לפיצויי הלנה. יהיה עליך לפרט את מועד תשלום השכר, גם אם רק חלק מהשכר הולן.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.