דרישה חזרה השלמת פיצוי פיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שאלה בעבודה

  נשלח ע"ישאלה בעבודה 13:41, 27 באוגוסט 2013

  האם מעסיק ככלל יכול לדרוש השלמת פיצויי פיטורים מעבוד לאחר שנתן לו כבר? יש חוק שמונע ממנו? ומה זה בדיוק אומר השלמת פיצויי פיטורין? תקופה מסויימת לא היתה למעסיק עבודה לספק לעובדת והיא יצאה לחופשת לידה, וחיפשה עבודה שתתאים יותר בקרבה בשעות בשכר דומה. הוצא משהו עם שעה פחות אך משכורת פחותה. התפטרה (מניח שבדין מפוטר), 1) מה שהופקד לפנסיה - שלה? ושולמו השלמת פיצויי פיטורין (2) מה זה?) תקופה אחרי זה היא מצאה עבודה דרך מודעה במקום אחר (שבמקרה מספק שירותים למזמין עימו עבד המעסיק הקודם. 3)זה רלוונטי?) אך במשכורת ובה יותר ובשעות נוחות. כעת מעסיק קודם דורש את ההשלמה שניתנה. 4) זה אפשרי ובאילו נסיבות? ניסיתי לתת את כל הנסיבות הידועות כדי לא לתת חצי שאלה ולהקשות תודה. תודה

  השב
 • 15:09, 28 באוגוסט 2013

  אם התפטרות נעשתה לטובת טיפול בתינוק שטרם מלאו לו 9 חודשים, תוך כדי זכאות לפיצויים ולאחר מכן העובדת החלה לעבוד בעבודה אחרת המעסיק יכול לטעון נגדה. עם זאת, הפסיקה מכירה גם במקרים בהם התפטרות לצורך טיפול בתינוק נעשית גם כאשר יש בכוונת העובד או העובדת להמשיך לעבוד אולם בתנאים אשר מאפשרים לעובד או לעובדת לטפל באופן טוב יותר בתינוק, כגון פחות שעות עבודה, קרבה גאוגרפית נוחה יותר וכדומה.

  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.