עבודה בשבת ושעות נוספות גלובאליות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 21:12, 29 באוגוסט 2013

  שלום, עובד שעבד במהלך חודש מאי השנה במלואו למעט 2 ימי שבת (קרי- עבד 2 ימי שבת) ועובד במסגרת חוזה של שעות נוספות גלובאליות. 1. מהם הזכויות שלו? 2. אם לא קיבל בגין עבודה בשבת שכר חריג וגם לא קיבל יום מנוחה במקומו. האם זכאי בתמורה לתוספת של יום חופש על כל יום שבת שעבד? 3. האם זה חוקי לא לרשום בתלוש השכר את הסך שעות המדויקות שעבד העובד? 4. אם כל חודש עובד עבד שעות נוספות אך בכל חודש סך השעות היה שונה ותמיד סעיף "שעות נוספות גלובאליות" היה זהה בתלוש השכר ללא כל התחשבנות על מה שעבד בפועל. האם זה חוקי? תודה ושנה טובה

  השב
 • 09:56, 2 בספטמבר 2013

  חובה לרשום את שעות העבודה המדוייקות של כל עובד בתלוש השכר, ישנם מקרים בהם מעסיק קובע מספר מוגבל של שעות נוספות גלוביות אשר גלומות בשכר. עם זאת, לא ניתן לקבוע מספר גבוהה מאוד ולבטח שלא ניתן לגרום לשכרו של עובד ליפול משכר המינימום.
  בכל מקרה גם אם זה המצב במידה ועברת את מספר השעות הנקוב בחוזה תהיה זכאי לשעות נוספות כחוק. באשר לעבודה ביום המנוחה, עבודה ביום המנוחה צריכה לזכות אותך בשכר של 150% לפחות בעבור השעות הרגילות ובעבור השעות הנוספות תקבל תוספת.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.