אי תשלום דמי הבראה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 09:55, 9 בספטמבר 2013

  שם תוכן הודעה: אני עובדת מזה כשנתיים בצהרון שמופעל בבית ספר ע"י חברה שמפעילה צהרונים רבים. בתחילת העבודה מחתימים את העובדים על הסכם עבודה שבו נאמר שהמשכורת היא כוללת בתוכה הכל ושאין לעובדים טענות ובעצם גם ימי החופשה והמחלה נכנסים במשכורת ואין לנו זכות לנצל ימי מחלה או חופשה. כתוב בחוזה גם שימי הבראה נכנסים לשכר . בחוזה אגב לא מצויין עד מתי ההסכם בתוקף. בתלוש השכר לא מצויין תשלום ימי הבראה אלא רק תשלום ימי חופשה. בשנה השניה וכעת בתחילת השלישית לא חתמתי על הסכם חדש כלשהו וגם לא ביקשו לחתום. אני רוצה לדעת האם זה חוקי לא לשלם דמי הבראה ?? זה חוקי להחתים על הסכם כזה בכלל ? זה כמו להחתים עובד שהוא מוכן לקבל שכר של 3 ₪ לשעה

  השב
 • 08:02, 10 בספטמבר 2013

  אין זה חוקי לכלול את כל הרכיבים הסוציאליים בסל אחד. דמי מחלה, דמי חופשה, ונסיעות יש לנהל בנפרד. דמי הבראה ניתן לשלם חודש בחודשו באישור העובד אולם יש לוודא כי הדבר מפורט בתלוש השכר.

  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.