אי פתיחת פוליסת פנסיה למרות הורדות בתלוש - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מני

נשלח ע"ימני 11:33, 4 באוקטובר 2013

עבדתי במקום עבודה אשתקד כ 9 חודשים ,המעסיק תמיד ניסה להתחמק ממני שדיברתי על הפנסיה לאחר חצי שנה נפתחה לי פנסיה לפחות כך חשבתי לפי הורדות בתלוש , ומאז המעסיק חיפש אותי עד שפיטר אותי , אני שכחתי מהנושא עד שנדלקה לי נורה אדומה כי אף פעם לא קיבלתי דוחות מקרן הפנסיה , טילפנתי לסוכן שלמזלי שמרתי את הנייד שלו והוא אמר לי שלפני חצי שנה המעסיק קיבל החזר של הכספים שכביכול הפקיד ולא נפתחה לי פוליסה לעולם , כמובן שפניתי למעסיק התחיל לגמגם ואמר שיבדוק , היום טילפנתי אליו ושוב אמר שהייתה אי הבנה ואמר שיכין לי צ׳ק על ההפקדות שקיבל בחזרה ואני מצידי אחתום על מסמך שאין לי שום תלונות בנושא זה , אני רוצה לתבוע אותו בגדול כי אם לא הייתי מרגיש אז זה היה נעלם מה סיכויי בתביעה כזו ועל איזה סכום לתבוע?

השב
  • 08:28, 9 באוקטובר 2013

אי ביצוע הפרשות למרות ניכויים הינו עבירה על החוק. על כן, קמה לך עילת תביעה לכל הפחות בעבור הסכומים שהיה על המעסיק להפריש לקופה.
    073-2505372

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.