דרישה כספית מהמעביד על טעות אנוש - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • בר

  נשלח ע"יבר 09:06, 7 באוקטובר 2013

  שלום, אני עובדת פקידת קבלה בבית מלון כחלק מהעבודה אני עושה פריטת שערי דולר לשקל עבור אורחי המלון. לפני כחודש וחצי ביצעתי לאישה פריטה של 1600 דולר שוודי (ששוויו כ850 שקלים ) אבל מתוך טעות אנוש הבאתי לאורחת את שוויו של הדולר השווייצרי (ששוויו בשקלים 6100) מה שאומר שהמלון הפסיד בגללי סכום של 5200 שקלים. מנהלי המלון הבינו שמדובר בטעות אנוש ושהכסף לא נלקח בזדון לכיסי האישי וכד׳ו מאחר ויש מצלמות במקום והכל נבדק לפני שפנו אליי בעניין. כרגע המצב עומד על כך שהמלון דורש ממני את הכסף מכיסי האישי. הם מוכנים לפרוס לי ל4 תשלומים אבל כיוון שאני גרה לבד בארץ ומפרנסת את עצמי עם הוצאות של שכר דירה ומחייה קשה לי אפילו בתשלומים לשלם את הסכום. שאלתי היא האם לפי החוק מותר למלון לדרוש ממני את הכסף אם ידוע להם והם בעצמם מודים בזה שמדובר בטעות אנוש. אשמח לייעוץ ולתשובה בהקדם. תודה! בר.

  השב
 • 09:01, 9 באוקטובר 2013

  באם לא הוחתמת על כך, לא ניתן להוריד לך את זה מהשכר משום שמדובר בניכוי שלא כדין. נוסף על כך גם אם הוחתמת על כך, יכול להיות שאם המחלוקת תגיע לבית הדין הוא יפסוק כי לא ניתן להוריד לך סכום זה מהשכר.
  073-2505372

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.