• 10 באוקטובר 2013

זכויות עובדת בחופשת לידה ואחריה

הי, אשמח להתייעץ לגבי 3 הסוגיות הבאות: 1) במידה ובעלת ותק של שנתיים פלוס במקום העבודה, לכמה זמן מקסימום יכולה להאריך את חופשת הלידה ללא תשלום והאם צריכה לסכם על כך מראש עם המעביד או יכולה להאריך תוך כדי החופשה? 2) האם במהלך חופשת הלידה ממשיכה להחשב עובדת חברה ולצבור זכויות כגון ימי חופש/האם הותק כעובדת ממשיך להצבר או מוקפא במידה ולוקחת חלת? 3)האם לאחר החופשה מחוייבת לחזור לאותו היקף משרה ומאידך והאם המעסיק מחוייב להחזיר אותי לאותו תפקיד המוגדר בחוזהה העסקה שלי? המון תודה, מורן

10 באוקטובר 2013
  • 15 באוקטובר 2013

בהמשך לשאלותיך:
    1. חל"ת ניתן לקבל לעד רבע מתקופת עבדותך אצל מעבידך, אולם עלך לקבל את הסכמתו.
    2. חלק מהזכויות ימשיכו להיווצר אולם ימי חופשה / מחלה / הבראה, נגזרים מעצם העבודה ולא לא יצברו בתקופה זו.
    3.המעסיק מחוייב להחזירך לאותו היקף משרה וללא שינוי בתנאי ההעסקה, אולם ניתן בהסכמה לשנות את היקף המשרה ואת התפקיד.
    073-2505373

15 באוקטובר 2013
    • 16 באוקטובר 2013

תודה,עוד 2 הבהרות אם אפשר בנוגע לתשובתך. 1)במידה ואני עובדת במקום שנתיים, מדובר על עוד חצי שנה חלת, מה קורה במידה והמעסיק אינו מסכים לתקופה זו? האם אני מחוייבת לחזור לעבודה?? 2)האם זכויות כגון אופציות בחברה ממשיכות להצבר בתקופת חופשת הלידה/ובחל״ת?

16 באוקטובר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?