חישוב שגוי של שעות עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עמנואל

  נשלח ע"יעמנואל 14:48, 10 באוקטובר 2013

  שלום, אנ י מעוניין בייעוץ לגבי מקרה שקרה עם אשתי . אשתי התחילה לעבוד בחברה בפ"ת לפני כשלושה חודשים. בעת הקבלה לעבודה נאמר לה כי השכר החודשי יהיה גלובלי 5000 ₪ נטו כולל שעות נוספות. ימי העבודה הם: א-ה . 8-17 וימי שישי 8-12 החודש האחרון היה חודש של חגים. אשתי קיבלה משכורת מאוד נמוכה. כשבאה לשאול את המעסיק למה קיבלה נמוך, המעסיק הסביר לה כי הוא לא משלם על ערבי חג וחג. ז.א. שעל ערב חג הוא מוריד 9 שעות עבודה וגם על יום החג עצמו הוא מוריד 9 שעות עבודה. למרות שהחברה עצמה סגורה בערב חג ובחג עצמו ואף אחד לא עובד. המעסיק אמר כי ככה הוא עובד וככה הוא מנהל את המשכורות של העובדים. כשאשתי שאלה למה הוא לא אמר לה את זה כשהוא קיבל אותה לעבודה , הוא אמר שזה לא בעיה שלו ושאם זה לא מתאים לה שתעזוב. האם יש כאן עילה לתביעה בנושא? תודה.

  השב
 • 13:20, 15 באוקטובר 2013

  האם אשתך עובד במשכורת חודשית או בשכר שעתי? עובד במשכורת חודשית זכאי לדמי חגים כבר מהיום הראשון, עובד בשכר יהיה זכאי בתנאי שלא נעדר יום לפני או יום אחרי החג אלא בהסכמת המעסיק, לדמי חופשה לאחר 3 חודשי עבודה.
  באשר לערב החג, אם אשתך עובדת במשכורת חודשית והמעסיק החליט לסגור את העסק, בערבי חג, הוא רשאי לעשות כן ולנכות ימי חופשה צבורים, במידה ואין ימי חופשה צבורים המעסיק מחוייב לשלם שכר.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.