פיצוי פיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עדן

  נשלח ע"יעדן 15:10, 13 באוקטובר 2013

  שלום, הפניה שלי קצת מורכבת, אני עובדת כשנתיים ושמונה חודשים בחנות פרטית. בסוף חודש 6 יצאתי לניתוח ברגל (ניתוח מבחירה לשיפור איכות חיים לא קוסמטי חשוב לציין). המעסיקים שלי שילמות לי עבור ימי המחלה שצברתי. לאחר בדיקה של רופא תעסוקתי נקבע כי באופן זמני, עד דצמבר לא אוכל לחזור לעבוד בחנות הבגדים אלא בעבודה משרדתית בלבד שמעסיקיי לא יוכלו לספק לי. הצגתי בפני מעסיקי את הנתונים האלו והודיעו לי כי עליי להגיש מכתב התפטרות ושאינני זכאית לדמי פיצויין. לפני מיטב ידעתי אדם המפטר בעקבות בעיה רפואית שלא מאפשרת לו לחזור לעבודתו דינו כמפוטר. השאלה שלי היא ההאם מבחינה משפטית אני זכאית בהתאם לכך שהאישור מרופא התעסוקתי הוא לפרק זמן של שלושה חודשים, ובנוסף זהו ניתוח שברמת העיקרון לא הייתה דחיפות לבצעו. ובמידה ואני זכאית והיא מסרבת לתת לי מה עליי לעשות להגיש לה מכתב להתפטרות או לקחת עורך דין ולהגיש תביעה. אשמח מאוד לעזרתכם. בתודה מראש.

  השב
 • 13:29, 15 באוקטובר 2013

  אתה צודק, במידה ולא יכולים למצוא לך עבודה יש לאפשר לך להתפטר כאשר הינך רושם במכתב ההתפטרות כי הסיבה להתפטרות היא מצב בריאותי לקוי ומצרף את המלצת הרופא התעסוקתי. מקום העבודה מחוייב לשלם לך פיצויי פיטורים.
  אם מקום העבודה אינו נכון לשלפ פיצויים מוטב לקבל ייעוץ משפטי פרטני.
  משרדי עומד לרשותך.

  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.