פיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מרין

נשלח ע"ימרין 11:15, 14 באוקטובר 2013

שלום רב! עבדתי 7.5 שנים ברשת חנויות, בשנה האחרונה ניהלתי סניף. לפני מס' חודשים הוחלט שמישהי אחרת תנהל את הסניף ואני אחזור לתפקיד מוכרת (ללא פגיעה בשכר) לא היו למעסיק שום טענות אליי והוא אמר שבסך הכל רוצה לעשות "רוטציה" בחנות ולבדוק מה תוכל המנהלת החדשה לתרום - קיבלתי את זה ברוח טובה ובאמת שלא היה רושם של כוונת זדון. כאשר הגיעה המנהלת החדשה (שעבדה בסניף אחר 10 שנים) מיד ניסתה לשלול לי את כל משמרות הבוקר - וכשלא הסכמתי (כי יש לי ילדה קטנה) היא התחילה לגרום לסכסוכים ביני לבין המעסיק שהיה לצידה. כל קשר שלי עם מעסיקי התנהל דרך המנהלת הרשתית שהבטיחה לי עוד מזמן שהחל מספטמבר (כשהילדה תיכנס לגן עירייה) אקבל יותר משמרות בוקר ושהם יעשו את המקסימום על מנת לשמר עובדת וותיקה כמוני... באחת משיחותי עם המנהלת החדשה עלה לדיון נושא הילדים והמשפחה (אני מכירה אותה שנים מעבודה באותה הרשת ולכן יודעת שהיא בנישואיים חד מיניים +2) והיא סיפרה לי שהנה האשה שלה בהריון עם ילד שלישי וככה ללא מחשבה אמרתי לה שגם אני ברגע שהילדה תיכנס לגן הייתי רוצה להתחיל לחשוב בכיוון של ילד נוסף. מפה הכל התדרדר - היא התחילה לחקור אותי איך לדעתי החנות תתפקד אם לה יוולד תינוק וגם אני אהיה בהריון? והאם חשבתי אולי שזה זמן לא מתאים? ושהאם נראה לי שהיא תוותר על משמרות הבוקר שלה וכו'.... כעבור שבוע ימים (02.08.13) מיד לאחר משמרת קיבלתי טלפון מהמעסיק שאני מפוטרת החל מהרגע ושאגיע להחזיר מפתח. - לא נערך לי שימוע שאוכל להסביר את עצמי וכששאלתי מה הסיבה הוא פשוט אמר לי שלא מתאים לו שתעבוד אצלו מישהי שחושבת שיכולה לעשות מה שבא לה...... - אני יודעת ללא צל של ספק שפוטרתי בגלל שהבעתי רצון להכנס להריון ושהפיטורים נעשו בצורה כ"כ חפוזה כי הוא פחד שאם יתן לי התראה מראש אני עלולה להרות תוך כדיי. כיום אני בהריון בשבוע 6 (כאשר פוטרתי לא היתי הרה), לשכת התעסוקה מתקשים להפנות אותי לעבודה כי לטענתם לא יכולים לשלוח אותי למשרה קבועה ובכל חודש שיעבור ההריון יהיה בולט יותר ויותר ויקשה עליי למצוא עבודה. במקום ממנו פוטרתי ידעו שלקחתי הלוואה לאוטו ומשכנתא לקניית בית ידעו שיש לי ילדה לפרנס וידעו שאני לא מתכוונת לעזוב על דעת עצמי ושאשאר כי אני סומכת על ההכנסה שיש לי מהם... למיטב הבנתי פיטורים ללא שימוע נחשבים לפיטורים שלא כחוק והאם חוק שיוויון הזדמנויות לא מקנה לי הגנה כלשהי במקרה כזה? אני אובדת עצות אודה לתשובתך.

השב
  • 09:19, 20 באוקטובר 2013

ניכר מדבריך כי נעשה לך עוול. אכן אסור לפטר על רקע מצב משפחתי או כוונות להיכנס להריון ואסור לפטר ללא שימוע.
    אני ממליץ לך לפנות ליייעוץ פרטני בסוגיות אלו.
    משרדי עומד לרשותך.
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.