אי העברת כספי פנסיה לקופה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אמי

  נשלח ע"יאמי 11:27, 16 באוקטובר 2013

  אני עבדתי במשרד רואה חשבון כשנה וחודשיים, לאחר מספר חודשים גיליתי שהפרשות הפנסיה שנוכו משכרי לא עברו לקופת הביטוח. ביקשתי מספר פעמים מהמעסיק להעביר את הכספים בתשובה הוא אמר שאין בעיה ואף אמר שכבר העביר למרות שעד היום אין הפקדות בקופה. שלחתי לו מכתב רשום שבו בקשתי שיתקן את דרכו ואם לא אני יפעל על פי חוק. לאחר חודש שלא הועבר הכסף שלחתי מכתב למעסיק שבו אני מתפטרת בדין מפוטרת ובתשובה מהמעסיק נאמר לי שלא מגיע לי פיצויים כי לא נתתי הודעה מוקדמת ( למרות הייעוץ מעו״ד שאמר שאין צורך בהודעה מוקדמת היות ושלחתי מכתב )האם קיבלתי יעוץ משפטי שגוי ואכן לא מגיע לי פיצוים בגין אי הודעה מוקדמת? האם אני צריכה עכשיו לתבוע אותו על הפנסיה שעדיין לא הועברה לקופה?

  השב
 • 14:10, 20 באוקטובר 2013

  ישנה פסיקה הקובעת כי בנסיבות מסויימות כגון אי תשלום שכר לתקופה ממושכת ניתן להתפטר בלא מתן הודעה מוקדמת. עם זאת, הפסיקה אינה עוסקת באי ביצוע הפרשה לפנסיה. עם זאת, יש לבחון את מכלול נסיבות המקרה.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.