שכר מינימום לעובד חודשי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • רפאל

נשלח ע"ירפאל 08:34, 25 באוקטובר 2013

שלום, אני מועסק כעובד חודשי בחברת ליסינג, המשכורת היא 4300 בחודש+ש"נ, אני עובד 9 שעות ביום ומנוכה לי חצי שעה הפסקה כל יום. החוק קובע כי משרה מלאה היא 186 שעות בחודש ועל הבסיס הזה נקבע השכר השעתי, השאלה שלי היא כאשר ישנם 23 ימי עבודה-למשל בחודש הנוכחי-אוקטובר, שעות העבודה שאני עובד הם 195.5, ושכר העבודה לפי השכר השעתי מוכפל בשעות העבודה אמור להיות 4520, יוצא שיותר מיום אני עובד בחינם כי משלמים לי רק 4300, מה השכר שאני אמור לקבל, החוד מגדיר שמשרה מלאה זה כנהוג במקום העבודה או 186 שעות, רשום ששכר העבודה לא יפחת משכר העבודה החודשי ו/או היומי ו/או השעתי מה קורה אם זה חורג? יש פסק דין אולי בנושא?

השב
  • 13:42, 27 באוקטובר 2013

186 שעות חודשיות הוא ממוצע, מכיוון שמספר ימי העבודה משתנה מחודש לחודש, כך גם מספר שעות העבודה בפועל. עם זאת, חישוב שכר מינימום נעשה באופן שעתי ולא חודשי.ולכן אם החישוב של השעות כפול תעריף המינימום לשעה מביא אותך לשכר נמוך מהמינימום, הינך זכאי לתוספת.
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.