התפטרות מחברה שמשתמשת בחוזה לא חוקי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 17:33, 27 באוקטובר 2013

  התקבלתי באוגוסט לעבודה בחברת צהרון בה הובטח לי משכורת של 40 ש"ח לשעה מינימום. בחוזה שלהם כתוב שצריך להתחייב לשנה, ושדמי ההבראה מחושבים כחלק משכר הבסיס של כל חודש ואינם ניתנים בנפרד. בחברה גם הבטיחו תנאי עבודה מסויימים שלא קויימו, כגון שלוש שעות עבודה יומיות לעומת כמעט 4 שעות עבודה יומיות בפועל. אני בחיפושים לעבודה חדשה, ואולי גם אתקבל למשהו - אבל אם כן עליי להתחייב מיידית ורציתי לדעת אם אוכל לעשות זאת מבלי לוותר על משכורת של חודש במקום הודעה מראש על התפטרות?

  השב
 • 09:42, 30 באוקטובר 2013

  ניתן לשלם את דמי ההבראה חודש בחודשו, אולם יש להפריד בתלוש השכר את רכיב ההבראה. באשר למתן חודש הודעה מוקדמת, במידה והינך עובדת שנה ויותר, הינך מחוייבת להודעה מוקדמת של חודש, אם הינך עובדת פחות החוק אינו מחייבת אותך במתן הודעה מוקדמת ארוכה כל כך וגם אם החוזה מחייב זאת, ספק אם התנייה תחזיק מים בבית הדין.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.