החזר נסיעות רטרואקטיבית לעובד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שרה

  נשלח ע"ישרה 03:22, 10 בנובמבר 2013

  שלום רב, כמעסיקה אני מעסיקה עובד כבר יותר מארבע שנים. במהלך השנים הנ״ל העובד היה מגיע ברגל מביתו מרחק של כ-10 דקות הליכה ללא כל תלונה. לאחרונה העובד רכש רכב ואני משלמת לו החזר נסיעות בשווי עלות נסיעה ברכב ציבורי הלוך ושוב. להפתעתי הרבה העובד טוען שאני חייבת לשלם לו נסיעות עבור כל השנים שעבד. לאחר בירור עם הרו״ח גיליתי שהמרחק (במסלול ההליכה) בין בית העובד ועד לעבודה הינו כ-600 מ׳, ולכן הוחלט לשלם לעובד עבור שנתיים. למרות שבצו ההרחבה האחרון כתוב שרק במידה והעובד נזקק לתחבורה ציבורית, חובה על המעסיק לשלם לו נסיעות. וכן באתרים אחרים שהמרחק הוא לא בהכרך המכריע אלא מבחן ההיזדקקות לכלי תחבורה ציבורית. שאלתי היא האם אני חייבת לשלם לו נסיעות? ואם כן עבור כמה שנים אחורה? חיפשתי המון ולא מצאתי חוק ברור וספציפי בנושא, לרוב כותבים על הנושא באופן כללי. אשמח אם אקבל תשובה מהירה. תודה.

  השב
 • 22:13, 10 בנובמבר 2013

  ברצוני להוסיף שהעובד צעיר ללא בעיות בריאותיות.

  תגובה
 • 08:57, 17 בנובמבר 2013

  המבחן אינו המרחק אלא מספר תחנות האוטובוס אשר על העובד לעבור. גם עובד שמגיע לעבודה באופניים אולם זכאי להחזר על פי מדדי צו ההרחבה, יזכה להחזר. על כן עליך לבדוק באמת כמה קיימת היזקקות לתחבורה ציבורית מביתו של העובד, כלומר האם עובד אחר במקומו היה פונה לאוטובוס על מנת להגיע לעבודה?
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.