סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים + הסכם עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • לולה

    נשלח ע"ילולה 16:02, 19 בנובמבר 2013

    שלום רב, אני עובדת חצי משרה מס' שנים בתחום הגרפיקה, ללא הסכם עבודה. כיום לאחר שהיקף העבודה גדל, המעסיקה מבקשת להחתים אותי על הסכם. 1. המעסיק ביקש שאחתום על נספח שבראשו כותרת סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין - האם זה טוב או רע לי? הבנתי שלא מדובר בסעיף שתמיד מיטיב עם העובד. 2. האם ישנם דברים שחשוב לציין מבחינה רטרואקטיבית (מבחינת פנסיה בעיקר ) לאור העובדה שהייתי בלי הסכם מס' שנים? תודה רבה!!!!

    השב
  • 12:10, 20 בנובמבר 2013

    אין זה חריג כי מעסיק מבקש להחתים על הסכם עבודה גם בדיעבד, בכל מקרה תחולתו לא תהה רטרואקטיבית.
    באשר לסעיף 14, לא ניתן לומר אם הוא טוב או רע שכן זה תלוי נסיבות. בכל מקרה הוא לא יחול רטרואקטבית ולכן על ארבעת השנים הראשונות יהיה על המעסיק לשלם פיצויים באופן הרגיל. סעיף 14 יאפשר לך לקבל את הכספים הצבורים בקופה (ממועד החתימה על הסעיף) גם במידה ותתפטרי. אולם אם תפוטרי תקבלי מאותו מועד רק את אותם כספים הצבורים בקופה (וכמובן את ארבעת השנים הקודמות בהם לא הייתה חתומה).
    אי כריתת הסכם עבודה אינו פוטר את המעסיק מהפרשות חובה על פי חוק, ועל כן, היה עליו לבצע הפרשות לקרן פנסיה גם במשך ארבעת השנים האחרונות לפי חוק. אם לא שולם לך פנסיה, נשמח לעמוד לרשותך לבחינת זכויותיך.

    073-2505373

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.