פיטורין בזמן מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ראובן

  נשלח ע"יראובן 12:01, 20 בנובמבר 2013

  היי רציתי לדעת האם זה חוקי לפטר אותי ביום האחרון לחופשת המחלה שלי? קיבלתי 9 ימי מחלה מהרופא שלי, ביום ה-8 זומנתי לשימוע וביום התשיעי (חופשת המחלה עדיין אקטיבית) בשיחת טלפון יודעתי שפוטרתי. בנוסף, החברה לא שילמה לי 45 שעות עבודה בחודש הקודם ולדעתי בגלל זה גם פיטרו אותי. הסיבה לעניין נעוצה שאיני מחתים כרטיס עבודה דיגיטלי - למרות שאין ביכולתי להחתים כזה כי אני עובד בכמה סניפים של רשתות גדולות ובחלקם אין לי כרטיס עובד שמתאים למערכת הרישום שלהם. למרות שעבדתי ויש הוכחות שעבדתי - לא שולמו לי שעות העבודה שלי שם. גם דמי הנסיעות שלי לא שולמו לי בהתאם לסיכום. סוכמו נסיעות של 300 שח אבל בפועל שולמו רק 150 שח. החברה לא החתימה אותי על חוזה העסקה ואני עובד שם כבר 4 חודשים והחל מהחודש הראשון אני נלחם בהם על החוסרים בשכר שלי. מה עושים? היום זה היום האחרון שלי לעבודה. האם להוציא עוד ימי מחלה? האם יש עילה לתביעה? בעיקרון נתנו לי התראה של שבוע שבזמן הזה אני יכול להמשיך לעבוד או לא ולקבל את ימי החופשה שלי במקום.

  השב
 • 11:49, 27 בנובמבר 2013

  אין זה חוקי לפטר במהלך תקופת מחלה, כמו כן, לא ניתן לחפוף בין הודעה מוקדמת לתקופת מחלה אלא אם ההודעה ניתנה לפני תחילת תקופת המחלה.
  אם לא שולמו לך כל זכויותיך לפי חוזה ולפי חוק, תקום לך עילת תביעה בבית הדין.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.