טעויות בחישוב שכר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נוף

  נשלח ע"ינוף 16:39, 26 בנובמבר 2013

  שלום, עבדתי בעסק פרטי של קיבוץ בצפון. הפסיקו לתת לי משמרות - אך לא הודיעו לי רישמית על פיטורים. כלומר, לא הביאו לי איזה מכתב רישמי שאוכל לתת ללישכת התעסוקה או ביטוח לאומי וכו׳. יש לציין שבזמן עבודתי בנות רבות התלוננו על טעויות בחישוב שכר. אני אף פעם לא יחסתי לזה חשיבות או התייחסתי לזה, אולם משסיימתי לעבוד והתפנה לי זמן באמת ישבתי לסכם את המשמרות שלי וגיליתי כי עשו לי מלא טעויות חישוב שמסתכמות במעל לאלף ש״ח. כיום, כשהלכתי לחשבת שכר (שלרוע מזלי לא הייתה אותה אחת. כי זו שעשתה את הטעויות פוטרה.) היא אמרה לי ״אין לי מה לעשות עם זה. למה ניזכרת כל כך מאוחר?. המנהל שלך אמר שאת כבר לא עובדת אז ניתקנו אותך מהמערכת...״ השאלה שלי היא: 1 - אם ניתקו אותי מהמערכת אז למה אף אחד לא עידכן אותי? למה לא עשו לי שימוע והביאו לי מכתב פיטורים רישמי? למה אני צריכה לגלות זאת 4 חודשים אחרי? עכשיו הצטבר לי סתם חוב בביטוח לאומי וסתם זכויות שאיבדתי היות ואם היה לי מכתב רישמי בחודשים האלו יכולתי לפנות ללשכת התעסוקה ולחתום אבטלה. לשלם עצמאי לביטוח לאומי ולא לצבור חוב עם קנסות... 2 - האם ״הניתוק מהמערכת״ הוא סיבה מספיק טובה כדי לא להחזיר לי את כל הכסף שחייבים לי (מעל אלף ש״ח, חלקו גם מחודשים בשנת 2012)? * שהרי זה שנזכרתי מאוחר זה כי עד אותו רגע סמכתי ובטחתי בחשבת שכר שהייתה ופוטרה. לא שיערתי לעצמי שיהיו תקלות בסדר גודל כזה. רק שהתפנה לי זמן החלטתי להתייחס להערות העובדות האחרות ובאמת לבדוק זאת. * יש לציין שממאי 12׳ עד מרץ 13׳ לא הייתה לי גישה לאזשהי מערכת כניסה ויציאה אלקטרונית. העברתי לה את הדיווחים בטבלה (יום, שעת כניסה, שעת יציאה) למייל. אז יכול להיות שהיא פיספסה משהו.... ואין לי מושג מה היא פיספסה כי התלושים נורא לא ברורים ומבולבלים... רק ממרץ 13׳ קיבלתי גישה לכניסה ויציאה אלקטרונית דרך הטלפון. כך שזה דיי לא פייר להגיד לי: ניזכרת מאוחר. כבר נותקת מהמערכת. אין מה לעשות בנידון. כיום כשאני סטודנטית כל שקל ושקל חשובים לי. אשמח לעצתכם,

  השב
 • 11:10, 2 בדצמבר 2013

  אם ישנם הפרשי שכר שלא שולמו, ניתן לתבוע, עם זאת, קחי בחשבון כי כאשר ישנה מחלוקת על השכר, במרבית המקרים לא נקבעים פיצויי הלנה.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.