התפטרות וקבלת פיצויים לאחר לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • יעל

נשלח ע"ייעל 17:04, 26 בנובמבר 2013

שלום, התפטרתי מעבודתי במהלך הארכת חופשת הלידה, לצורך טיפול בילד. הגשתי מכתב המסביר את התפטרותי ומציין את הסיבה. הגעתי לחתום על מסמכי הפיצויים והמעסיק הגיש לי מכתב שהוא ניסח ובו אני מתחייבת לא לעבוד עד שבני יגיע לגיל שנה וחצי. אחרת לא ישלם לי פיצויים. הסברתי לו כי אינני יודעת מתי אשוב לעבוד, אולי מוקדם יותר משנה וחצי וגם אם כן, ארצה משרה עם פחות שעות, הוא בתגובה אמר לי שאין בעיה, אני יכולה לחזור לעבוד אצלו בפחות שעות. סרבתי כמובן לחתום על המסמך וסרבתי להצעתו. לבסוף קיבלתי את טופסי הפיצויים ללא חתימה על המכתב הזה. שאלותיי הן: 1 האם מותר לו להחתים אותי על מסמך כזה ? 2. האם אני חייבת לחזור לעבוד אצלו אם הציע לי פחות שעות בעתיד? 3 האם הוא יכול לעשות משהו בעתיד, אם כן אחזור לעבוד בעתיד הקרוב? תודה רבה

השב
  • 11:12, 2 בדצמבר 2013

מסמך זה תמוהה מאוד ואינו עולה בקנה אחד עם דרישות החוק.
    אינך חייבת לשוב לעבודה אצלו ואין הוא יכול להפעיל כנגדך סנקציה, אלא אם יוכל להוכיח כי התחלת לעבוד בעבודה בעלת אותם תנאים / שכר / שעות עבודה ומרחק לאחר שהתפטרת לטובת טיפול בילד.
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.