פרשנות בסכם עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 10:02, 3 בדצמבר 2013

  שלום רב , ישנה פיסקה בהסכם העבודה שלי שאני מבקש לדעת מה פירושה : "אם יגיע הסכם זה לסיומו ע"י העובד ,לרבות האמור בסעיף 5.4 להלן - יהא העובד זכאי לסכומים המצטברים בבטוח המנהלים,למעט התשלומים,וכן הפירות והתקבולים שבגינם,אשר הצטברו בבטוח המנהלים בקשר לפיצויי הפיטורין עד לאותו מועד-הכל בכפוף לתקנות ו/או תנאי ביטוח המנהלים ובכפוף להוראות החוק ו/או כל דין ו/או הסכמים קיבוציים ו/או צוי הרחבה, ובכפוף להעברת תפקידי העובד בצורה מסודרת למחליפו בתקופת ההודעה המוקדמת." סעיף 5.4 ("במקרה בו הודיע העובד למעביד על התפטרותו ,מתחייב העובד להעביר תפקידיו בצורה מסודרת למחליפו,בתקופת ההודעה המוקדמת")

  השב
 • 09:56, 8 בדצמבר 2013

  הסעיף הראשון מתייחס לסכומים הקשורים בפיצויים במקרה של התפטרות, אינך זכאי להם אלא אם תפוטר או תתפטר בדין מפוטר. אלא אם חתמת על סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים. בכל מקרה סביר כי מעסיקך לא יוכל לקחת את הסכומים בחזרה אלא אלו יצברו לטובתך לעת פרישה.
  באשר לתניית החפיפה, המעסיק לא יכול להתנות את הפיצויים בביצוע חפיפה מסודרת. הסעיף השני מתייחס לאותה חפיפה במהלך הודעה מוקדמת.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.